Taşeronda önemli gelişme! Tek tek açıklanıyor

Taşerona kadroda başvuru sonuçları açıklanmaya başlandı.

Taşeronda önemli gelişme! Tek tek açıklanıyor
Taşeronda önemli gelişme! Tek tek açıklanıyor
GİRİŞ 01.02.2018 09:54 GÜNCELLEME 01.02.2018 09:54

11 Ocak 2018 tarihine kadar yapılan başvuruların ardından gözler başvuru sonuçlarına çevrilirken bugüne kadar Hakkari Belediyesi, Ankara-Batı Adliyesi, Hacıbektaş Veli Üniversitesi, Gümüşhane İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Gaziantep Polis Meslek Eğitim Mekezi, Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, İzmir  İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Konya Orman Bölge Müdürlüğü, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kars Aile İl Müdürlüğü gibi kurumlar sonuçları duyurdu. Kadro için başvuranları gösteren kesin listeler, 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkacak. 

2 NİSAN DA İŞBAŞI

 

 

Başvuranlar, 3 Mart-22 Mart 2018 tarihleri arasında sınava alınacak. Sınavın ardından, 23 Mart-26 Mart 2018 tarihleri arasında itirazlar alınacak ve 27-31 Mart 2018 tarihleri arasında itirazlar incelenerek kesin sonuç açıklanacak. Güvenlik soruşturmasıyla birlikte tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan’da işi başı yapacak.

Bu arada KİT’lerde çalışan taşeron işçilerin durumuna değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, “KİT’lerde şimdi yeni istihdam alanları açacağız. O istihdam alanlarına taşeronda çalışan kardeşlerimizi geçirerek peyderpey o alanda da taşeronu sonlandırmak için çalışma içerisinde olacağız.” diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
jülide sarieroğlu
YAZDIR