1 milyon kişi için süreç bugün başladı!

1 milyon taşeron işçinin kadroya geçmek için başvuruları bugün başladı. Sınav soruları çalışanların iştigal ettiği konulardan seçilecek.

GİRİŞ 02.01.2018 06:25 GÜNCELLEME 02.01.2018 12:41
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Taşeron çalışanların kadroya alınmasında takvim ve uygulanacak esaslar belli oldu. Buna göre, başvurular bugün başlayacak ve 10 gün içinde tamamlanması zorunlu olacak. Kalan tarihler içinse, tavsiye niteliğinde süreler oluşturuldu.

Tüm süreçlerde bir aksama olmazsa 2 Nisan sonu itibariyle kadro işlemleri tamamlanmış olacak. Resmi Gazete’de yayımlanan taşeron çalışanların kadroya alınmasına ilişkin usul ve esaslara göre, genel ve özel bütçeli kuruluşlar, sosyal güvenlik kurumları ve düzenleyici-denetleyici kurumlardaki taşeron çalışanlar kadroya alınacak. Kapatılan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu ile Şeker Kurumundaki personel için de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sorumlu olacak.

HASTANELER DE KAPSAMDA

Bir sözleşmenin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi olarak kabul edilebilmesi için, işin en az yüzde 70’lik kısmının işçilik ve işçilikle ilgili kalemler olması gerekecek. Ayrıca personelin tüm çalışma saatlerinin idare için kullanılması da esas olacak. Danışmanlık hizmetleri, hastane bilgi yönetim sistemi hizmetleri ve çağrı merkezi hizmetlerine ilişkin ihaleler kapsama girmeyecek. Kamu-özel ortaklığı kapsamındaki sağlık kurumlarında çalışan personel ise kapsama girecek.

40 GÜN İÇİNDE 

2 Ocak’ta başlayacak taşeron işçi başvurularının 10 gün içinde tamamlanmasının ardından, oluşturulacak tespit komisyonları, 40 gün içinde hak sahiplerini ilan edecek. 3 günlük dönem ise, bu kararlara itiraz süreci olacak. 3 günün bitmesinin ardından 7 günde ilanlar kesinleşecek. 20 gün içinde sınav yapılacak. Sınava itiraz süresi de 4 gün olacak. İtiraz süresinin bitmesinin ardından da 5 gün içinde kadrolar kesinleşecek.

YORUMLAR 15
 • mehmet 6 yıl önce Şikayet Et
  milli eğitim bakanlığına neden kadro yok
  Cevapla
 • hasan 6 yıl önce Şikayet Et
  ben 10 yıldır hastahanede otomasyon olarak girdim ancak amirlerim tarafından bilgi işlemde çalışmamı emir ettiler şu anda bilgi sistem kadroya alınmıyor benim günahım ne. anlayacağınız ben hastahane elemanıyım
  Cevapla
 • fatih dikmeci 6 yıl önce Şikayet Et
  ilk kadro hemde sınavsız sizde. kim sana ne dediyse inanma
  Cevapla
 • Ayhan Toprak 6 yıl önce Şikayet Et
  Sınavı kim yapacak, nasıl yapacak, sınav güvenliğini nasıl sağlanacak. Bu adam bizden değil, o adam laf şucu bucu deyip kaşım gözüm diyene kadar kapı dışarı koyacaklar, işçiye kadro vereyim derken bir çok işçi ekmeğinden olacak. Kadro veriyorsun bunu hak etmişse o işçi sınav neyin nesi asıl amaç ne ?
  Cevapla
 • Yorumcu 6 yıl önce Şikayet Et
  Verin kadro bakalım ondan sonra bu işçileri çalıştırabilecek misiniz?
  Cevapla
 • abdullah 6 yıl önce Şikayet Et
  sen nasıl calışıyorsan bızde o kadar calısırız
  Cevapla
 • Şenol 6 yıl önce Şikayet Et
  Korkma kadro değil bu..
  Cevapla
 • HBYS 6 yıl önce Şikayet Et
  Aynı Kurumda bile ayrım sözkonusu neyin sevinci - Hastane Bilgi Yönetim Sistemi devre dışı- biz neciyiz
  Cevapla
 • Hbys 6 yıl önce Şikayet Et
  Evet doğru bende aynı durum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle