Sen misin aboneye hakaret eden müşteri temsilcisi!

Erzurum'da bir GSM şirketine ait müşteri hizmetleri temsilcisi, aboneye hakaret ettiği gerekçesiyle 1500 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Sen misin aboneye hakaret eden müşteri temsilcisi!
Sen misin aboneye hakaret eden müşteri temsilcisi!
GİRİŞ 25.11.2017 11:40 GÜNCELLEME 25.11.2017 12:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Olay, 27 Kasım 2015 günü meydana geldi. Erzurum Adliyesi'nde zabıt katibi Mustafa Enes Gündüz, telefon faturası 350 lira gelince müşteri hizmetlerini aradı. Faturasında yanlışlık yapılmış olabileceğini savunan Gündüz, 50 liralık indirim yapılıp yapılamayacağını sordu. Telefondaki görevlinin olumsuz yanıt vermesi üzerine Mustafa Enes Gündüz bir üst yetkiliyle görüşmek istedi. Çağrı merkezindeki 'Takım lideri' konumunda olan Remziye Ç.'ye de durumu anlatan Mustafa Enes Gündüz, faturasında indirim yapılmasını istedi. Remziye Ç., müşteri hizmetlerindeki görevliye, "Geri zekalı manyağa söyle, faturasını ödesin, manyak ya" dedi. Bu konuşmayı duyan Mustafa Enes Gündüz telefonu kapattı ve müşteri hizmetlerini tekrar aradı. Şikayet kaydı oluşturan Mustafa Enes Gündüz, savcılığa başvurup Remziye Ç.'den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcılığı GSM şirketinden görüşme kayıtlarını istedi. Görüşme kayıtlarınında hakaret ettiği belirlenen 24 yaşındaki Remziye Ç. hakkında dava açıldı. 

 

Erzurum 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada talimat yoluyla ifadesi alınan Remziye Ç., kuzeni Z.A.'nın şirkette yeni işe başladığı için ona yardım amaçlı yanına gittiğini söyledi. Suçlamaları kabul etmeyen Remziye Ç. "Manyak ya" cümlesini kuzeni Z.'ye kullandığını ileri sürerken, "Geri zekalıya bak" şeklinde bir şey söyleyip söylemediğini ise, hatırlamadığını belirtti. 

Mahkeme, sanığın beyanlarının suçlamadan kurtulmaya yönelik olduğu kanaatine vardı. Mahkeme Müşteri temsilcisi olan sanığı haksız bulan mahkeme Remziye Ç.'yi 'hakaret' suçundan 90 gün karşılığında adli para cezasına çarptırdı. Sanığa iyi hal indirimi uygulayan mahkeme, cezası 75 gün adli para cezasına düşürdü. Sanık, günlüğü 20 liradan 1500 TL para cezasına mahkum edildi. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 4
 • özkonyalı 4 yıl önce Şikayet Et
  müşteri temsilcisi olmak zor. insan olarak değilde hayvanlık yapan çok maalesef. karşısındaki bayan olmasına rağmen küfürlü konuşanlar var ama şikayet edemiyorlar...
  Cevapla
 • tu_TS_ak 4 yıl önce Şikayet Et
  musteri temsilcisine adam gibi konusmayana o da bilmukabele caveo vermeli.. bu insanlar 1600-1800 liralarla sinir hastasi ruh hastasi olamaz kimse kusura bakmasin. boyle bir seye karsiyim.. keske daha fazla deseymis
  Cevapla
 • aslına bakarsan 4 yıl önce Şikayet Et
  çalîşmasınlar kardeşim o zaman işimiz zor paramîz az diye millete hakaretmi edecekler
  Cevapla
 • timana41 4 yıl önce Şikayet Et
  sende hasta olmușsun belli.okuyup doktor olsaydin.
  Cevapla