Evine haciz geldi, para kazandı!

Borcunu ödemesine rağmen eşyalarının haczedildiği iddiasıyla mahkemeye başvuran vatandaş 9 bin 400 lira tazminat kazandı.

Evine haciz geldi, para kazandı!
Evine haciz geldi, para kazandı!
GİRİŞ 23.11.2017 12:53 GÜNCELLEME 23.11.2017 14:07
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ankara'da, başlatılan icra takibi sırasında borcunun tamamını ödemesine rağmen Hasan K'nın evine haciz geldi. Bunun üzerine şahıs, borçlu olduğu Azmi A'ya, ailesine karşı mahcup olduğu ve çevresine karşı saygınlığının zedelendiği gerekçesiyle tazminat davası açtı.

BORCUMUN TAMAMINI ÖDEDİM

Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada, Hasan K. "Borcumu icra takibi başlatıldığı sırada tamamını ödedim. Ancak Azmi A, icra takip işlemlerine devam etti. Aileme karşı mahcup olduğum gibi çevreme karşı da saygınlığım zedelendi. 5 bin TL manevi tazminat talep ediyorum" dedi.

RAKAM DEĞİŞTİRİLMİŞ

Türkiye gazetesinin haberine göre Azmi A. ise kendini "Alacağıma mahsuben 4 bin TL aldım. Fakat Hasan K. sonradan yazıyla ve rakamla 14 bin TL olarak değiştirmiş. Davanın reddini talep ediyorum" diye kendini savundu.

Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi, her iki tarafın beyanlarını değerlendirerek Hasan K'ya 9 bin 400 TL manevi tazminat ödenmesine hükmetti

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 2
  • TURK 6 yıl önce Şikayet Et
    eline koluna sağlık. Sahtekarlara böyle yapılmadığı sürece sahtekarlar çoğalıyor.
    Cevapla
  • ofli 6 yıl önce Şikayet Et
    ohh iyi olmuş yarasın hemserum
    Cevapla