Et fiyatları düşüşe geçti

İthal etin Türkiye'ye girmesi ile birlikte piyasada fiyatlar buna bağlı olarak düşüşe geçti.

Et fiyatları düşüşe geçti
Et fiyatları düşüşe geçti
GİRİŞ 17.10.2017 15:43 GÜNCELLEME 17.10.2017 15:43
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Fatsa Kasaplar ve Celepler Derneği Başkanı Mehmet Şükrü Gülmez, “İthal etin ülkemize girmesi ile birlikte piyasada fiyatlar buna bağlı olarak düşüşe geçti. Devletimizden istediğimiz besicilere ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize destek vermeleridir” dedi.

Et fiyatlarında düşüş yaşandığını belirten Mehmet Şükrü Gülmez yaptığı açıklamada, "Yurt dışından ithal etin piyasaya girmesiyle fiyatlar buna bağlı olarak düşüşe geçti. Bizler ilerisini kendi açımızdan iyi görmüyoruz. Gerçekten hayvancılık zor ve masraflı bir iş. İthal etin piyasaya girmesi vatandaşların yüzünü güldürecektir. Et fiyatları kemiksiz 38-40 TL arası, kemikli ise 33-35 TL arasında satılıyor. Köylerimizde besicilik kalmadı. Yok denilecek kadar azdır. Devletimizden besicilere destek vermesini bekliyoruz. Ülkemizde alanlarımız büyük ama yaylalarda hayvancılık istenilen seviyede değil. İster istemiz bu durumda her anlamda fiyatlarına yansıyor” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • yunus 3 yıl önce Şikayet Et
  hani nerede gidip alalim
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Yem fiyatlarını ucuzlatın. Bir çuval yem 60 TL nin üstünde.
  Cevapla
 • EMİ 3 yıl önce Şikayet Et
  nerde kimgörmuş????
  Cevapla
 • kurbancı 3 yıl önce Şikayet Et
  kurban bayramında et ucuzlamıyor . kaldiki normal de ucuzlasın anlamıyorsunuz 1 günde 5 miliyon hayvan kesiliyor ertesi gün yine etin kilosu 40 45 tl
  Cevapla
 • kayserili 3 yıl önce Şikayet Et
  kasaplar çokmu kazanıyorlar acaba?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle