Fakıbaba: Keyfimizden yapmıyoruz! Bizi de üzüyor

Et ithalatıyla ilgili konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Sizi ne kadar üzüyorsa bizi de üzdüğünü bilin, bunu en kısa zamanda keseceğimize inanın" dedi

Fakıbaba: Keyfimizden yapmıyoruz! Bizi de üzüyor
Fakıbaba: Keyfimizden yapmıyoruz! Bizi de üzüyor
GİRİŞ 16.10.2017 13:54 GÜNCELLEME 16.10.2017 13:54

Dünya Gıda Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, gıda israfına dikkat çekti ve küçük çiftçilerin destekleneceğini belirtti. İthalata da değinen Fakıbaba, "Bizi en fazla üzen özelliklerden birisi, Türkiye neyi ithal ediyor. Biz keyfimizden ithal etmiyoruz. Sizi ne kadar üzüyorsa bizi de üzdüğünü bilin, bunu en kısa zamanda keseceğimize inanın." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Kısa zamanda özellikle küçük çiftçileri destekleyen projelerimiz ortaya çıkacak" dedi.

Dünya Gıda Günü dolayısıyla gerçekleştirilen programda, dünyanın en önemli probleminin 'gıda' olduğunu belirten Fakıbaba, "Gıda ve üretim. Gerçekten eğer biz bunu başardığımız takdirde gerçekten Türkiye için, bölge için değil dünyada çok önemli yerlere varacaktır. Eğer biz toprağımızı suyla ve çiftçimizi bilgiyle donatırsak emin olun Türkiye çok ciddi bir tahıl ambarı ve gıdanın merkezi haline gelecektir." dedi.

İsrafa da dikkat çeken Fakıbaba, açlıktan ölen binlerce insan olduğunu ve buna önem verilmesini vurgulayarak bu insanların haklarını tüketmemek gerektiğini savundu. Fakıbaba sözlerine şöyle devam etti:

"Daha bilinçli bir şekilde sağlıklı gıdayı üretir, toprağı suyla buluşturur ve israfı önlersek açlık ölüm oranlarını mutlaka azaltacağımızı inanıyorum. Sayın Başbakanımızın çok güzel bir cümlesi var, 'Buğdayla koyun gerisi oyun'. Gerçekten dünyanın en önemli iki hususu"

Fakıbaba'nın konuşmasındaki diğer satırbaşları şöyle:

"Biz, çalışacağız. Çok değerli çiftçi kardeşlerimizle çalışacağız, üreteceğiz. Ne üreteceğiz? İnsanlık için et, süt, hububat, baklagil üreteceğiz. Biz tüketeceğiz, misafirlerimize vereceğiz. Artan miktarını da başka dünya ülkelerine göndereceğiz, amacımız bu."

"Başarılı olarak bu kardeşiniz Tarım Bakanı olarak her zaman emrinizdedir, çiftçinin yanındadır, çiftçinin dostudur. Kısa zamanda özellikle küçük çiftçileri destekleyen projelerimiz ortaya çıkacak. Bunları inşallah destekleyeceğiz."

"Bizi en fazla üzen özelliklerden birisi, Türkiye neyi ithal ediyor. Biz keyfimizden ithal etmiyoruz. Sizi ne kadar üzüyorsa bizi de üzdüğünü bilin, bunu en kısa zamanda keseceğimize inanın. Hep birlikte çalışacağız, çok üreteceğiz."

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
et ithalatı
YAZDIR