O ilçeye müjde! 55 milyonluk dev yatırım geliyor

Denizli'deki Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, belediye olarak 55 milyon lira maliyetle Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi inşa edeceklerini açıkladı.

O ilçeye müjde! 55 milyonluk dev yatırım geliyor
O ilçeye müjde! 55 milyonluk dev yatırım geliyor
GİRİŞ 10.10.2017 09:36 GÜNCELLEME 10.10.2017 14:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gürlesin, 13 bin metrekare alan üzerine kurulacak tesisin, 330 günde hizmete sokmayı hedeflediklerini söyledi.

Denizli’nin Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nin ihalesine 20 Ekim’de çıkacaklarını bildirdi.

Başkan Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’de biten, devam eden ve planlanan projelerle ilgili olarak, 

Denizli AK Parti MilletvekiliŞahin Tin’le birlikte alan gezisi yaparak, bilgiler aktardı.

Belediye Başkanı Gürlesin, Bağbaşı Mahallesi’nde 13 bin metrekare inşaat alanına sahip, adının Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi olacağını ifade ettiği dev projenin, Denizli’nin geneline hitap eden vizyon projelerden biri olduğunu bildirdi. Milletvekili Şahin Tin’e detaylı bilgiler aktaran Gürlesin, “Bağbaşı Mahallemiz ve bu bölgeye gerçekten büyük bir enerji katacak olan projemizin inşaatını yakında başlayacağız. Sadece bu projemizin maliyeti 50-55 milyon civarındadır. Buradaki dev projemizin en önemli özelliklerinden birisi, engelsiz bir yaşam merkezi olacak olmasıdır. Tek ada parselde yaklaşık 13 bin metrekare alan üzerinde içeriği çok zengin olan 800 kişilik ve 200 kişilik çok amaçlı salonlarıyla, nikah salonuyla, konferans salonlarıyla, cep sinemalarıyla, etüt merkezleriyle, spor alanlarıyla, kafeleriyle, içerisinde ki eğitim salonları ile birçok vasfı içinde barındıran ve bu bölgeye özellikle Denizli’mize enerji verecek olan dev projemizin ihalesine 20 Ekim’de çıkıyoruz. Bittiğinde sadece Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız değil, misafir olarak şehrimize gelenlerinde merakla gezip görmek isteyecekleri bir merkez olacak” dedi.

Pamukkale'ye 55 milyon liralık dev yatırım!

"330 günde tamamlanacak"

“Artık her şeyin sonuna geldik. Bir an önce ihaleyi yapıp, hemen kazmayı vurmak istiyoruz” diyen Başkan Gürlesin," İhaleden sonra 330 günde bitirmeyi hedefliyoruz. 2018 yılının sonuna kadar bitirilip, hizmete almayı planlıyoruz. Tabi ki, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi, bakanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. El ele, gönül gönüle birlikte çalışmanın yansımaları bunlar. Hayalimiz olan bu büyük vizyon projelerimiz hayata geçtiğinde biz de mutlu olacağız. Yatırımımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Milletvekili Şahin Tin ise Pamukkale Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan bir çok projeye imza attığını belirterek," Bizler, önce Türkiye’de, Türkiye’nin vizyonunu geliştiren, büyüten, aslında hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği bir Türkiye haline getiren Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın ardından yürüyen hizmetkarlarız, erleriz. Dolayısıyla Başkan Gürlesi'nde aynı düşüncelerle önemli işlere imza atıyor ” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ... 2 yıl önce Şikayet Et
    pamukkale ilçesinin yollarını yapın önce
    Cevapla
  • Tasinnn 2 yıl önce Şikayet Et
    üreten bir yatırım yapılmalı. Kültür sanat merkezinden once kaliteli eğitim birimleri lazım
    Cevapla