Özel sermaye fonlarının Türkiye'ye ilgisi artıyor

Türkiye'nin güçlü büyüme rakamları, özel sermaye fonlarının ilgisini çekiyor.

Özel sermaye fonlarının Türkiye'ye ilgisi artıyor
Özel sermaye fonlarının Türkiye'ye ilgisi artıyor
GİRİŞ 28.09.2017 16:19 GÜNCELLEME 28.09.2017 16:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Darbe girişimi, terör ve süregelen mülteci kriziyle birlikte yatırımcıların Türkiye'den kaçınması anlaşılabilir olurdu; buna karşın bazı özel sermaye grupları yatırım çabalarına başladı.

Gelişen piyasalara odaklanan Dubai merkezli Abraaj Group ve İstanbul merkezli Turkven gibi büyük gruplar, söz konusu özel sermaye gruplarının arasında bulunuyorlar.

Yatırım çabalarına hız veren gruplar, Türkiye'yi Tüketici Güveninin artışta olduğu ve iş dünyasını destekleyen güçlü mali politikalara sahip, dolayısıyla yatırım fırsatları sağlayan bir ülke olarak görüyorlar.

Tüketici tutumuna ilişkin göstergeler ve ekonomik indikatörler güçlü bir hikaye anlatıyor. GSYİH ikinci çeyrekte yüzde 5.1 artış kaydederek beklentilerin hafif altında kaldı ama hala gelişmiş piyasaların çok üzerinde gerçekleşmiş oldu.

Resmi Tüketici Güveni endeksi 2016 yılı sonundaki 63.4 seviyesinden -Eylül'de 70'in altında gelse de- yılın çoğunluğunda 70 seviyesinin üzerine tırmandı.

Abraaj Group'tan Omar Syed, fonun Türkiye'de yatırım yapmasıyla ilgili olarak “güçlü büyüme hikayesini” işaret etti. Yüksek büyüme potansiyeline sahip sektörlere baktıklarını belirten Syed, şirketin Türkiye'de 1 milyar dolara yakın toplam yatırımlarından yatırımcılara 850 milyon dolargeri döndürdüğünün altını çizdi.

YORUMLAR 1
  • Fonmuş 5 yıl önce Şikayet Et
    Ovp denen saçmalığa açıklama bekliyoruz.. vergi indirilmeliyken 40 oldu 30 oldu.bu ne rezalet.chp ve chpliler bayram ediyor.ak partililerde motivasyon kalmadı.secimler fiyasko olacak.istanbulda kaybedilir ankara da.sonra neden oyumuz düştü diye araştırır durursunuz. Zenginden al kurumdan al halktan değil.
    Cevapla