Tüfenkci, Almanya'nın kararını kınadı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Almanya'da terör örgütü PKK yandaşlarının sözde uluslararası Kürt festivali adı altında gösteri düzenlemesini kınadı.

Tüfenkci, Almanya'nın kararını kınadı
Tüfenkci, Almanya'nın kararını kınadı
GİRİŞ 18.09.2017 13:46 GÜNCELLEME 18.09.2017 13:46

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Almanya'nın Köln şehrinde PKK terör örgütü yandaşlarının etkinlik düzenlemesine ve terör propagandasına izin verilmesine ilişkin kararı kınadı.

Almanya'nın son zamanlarda Türkiye'ye karşı tutumunu yanlış bulduklarını anlatan Bakan Tüfenkci, terörün her yerde terör olduğunu söyleyerek, "Senin teröristin iyi, benim teröristim iyi, bana göre terörist, sana göre terörist olmaz" dedi.

"Eğer biz Almanya ile NATO'da müttefiksek ve bunu Avrupa Birliği de terör örgütü listesine almışsa Almanya'nın bu tutumunun ikircikli ve sahtekar bir tutum olduğunu, dolayısıyla uluslararası sözleşmeye, hukuka, adına ne derseniz deyin hiçbirine uymadığını görüyoruz" diyen Bakan Tüfenkci, "Bugün destekledikleri terör örgütlerinin yarın kendilerini vurmayacağının hiçbir garantisi yok. O kadar teröristi ülkelerinde barındıranlar, o kadar teröristin ülkelerinde bir başka ülke aleyhine faaliyet göstermesine izin verenler elbetteki uluslararası hukuk ve vicdan konusunda da mahkum olacaklardır. Bu durumun uluslararası kamuoyu tarafından ibretle izlendiğini görüyoruz" ifadelerini kullandı.

"Dönüp kendilerine baksınlar"

Terörü insanlığa karşı işlenmiş bir suç olarak gördüklerini dile getiren Bakan Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz, nerede olursa olsun, hangi amaca hizmet ederse etsin terörü hep insanlığa karşı işlenmiş bir suç olarak gördük. Hiçbir terör örgütünün de arkasında bugüne kadar Türkiye olarak durmadık. Ama Türkiye'yi şu veya bu şekilde itham edenler 'İnsan hakları, demokrasi ihlali yaptı' diyenler dönüp kendilerine baksınlar. Beş yaşındaki, bir yaşındaki bebekleri, sivilleri katledenleri nasıl koruduklarını hangi insan haklarının arkasına sığındıklarını veya hangi insan haklarıyla izah edildiğini kendilerine bir kez daha sormak istiyoruz. Almanya'nın bu yanlışlarından süratle dönmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü terörü destekleyenler en sonunda o terör belasıyla yüzleşir."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL