Et fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama

Tarım Bakanı Faruk Çelik, ithal etin fiyatlamasında yurt içi üretim maliyetlerinin göz önünde bulundurulacağını söyledi

Et fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama
Et fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama
GİRİŞ 29.06.2017 16:24 GÜNCELLEME 29.06.2017 16:24
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Twitter hesabından  yaptığı açıklamada kesimlik hayvan ve karkas eti ile bazı tarım ürünleri ithalatında gümrük vergilerinin düşürülmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararının önceki gün yürürlüğe girdiğini hatırlatarak bu karar sonrasında, üreticileri endişeye sevk edici bazı spekülatif değerlendirmelerin yapıldığını söyledi. 

İthalat kaynaklı fiyat oluşumlarında, yurt içi üretim maliyetlerinin dikkate alınacağını ve üretici mağduriyetlerine asla müsaade edilmeyeceğini vurgulayan Çelik, şöyle konuştu:

"Hiçbir üreticimizin, yetiştiricimizin endişe etmesine gerek yok. Kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı, son Bakanlar Kurulu kararı öncesinde olduğu gibi Bakanlığımızın yetkisi ve kontrolü çerçevesinde yürütülecek. Üreticilerimiz, yetiştiricilerimiz rahat olsunlar; üretmeye, ağıllarını, ahırlarını doldurmaya devam etsinler. 

Üreticilerimizi korumaya da spekülatörlerle mücadele etmeye de aralıksız devam edeceğiz. Nihai hedefimiz, ülkemizin, coğrafyamızın hayvan varlığını artırarak, kendi kendine yeten bir ülke haline gelmesidir."

ETİKETLER
et fiyatları
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • mahmut65 3 yıl önce Şikayet Et
    ne olduğu belli olmayan ithal et asla yemem..
    Cevapla