Bakan'dan flaş açıklama! Asla müsaade etmeyeceğiz

Bakanı Faruk Çelik, "Hiçbir üreticimizin endişe etmesine gerek yok. Kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı, Bakanlığımızın yetkisi ve kontrolü çerçevesinde yürütülecek" dedi.

Bakan'dan flaş açıklama! Asla müsaade etmeyeceğiz
Bakan'dan flaş açıklama! Asla müsaade etmeyeceğiz
GİRİŞ 29.06.2017 11:33 GÜNCELLEME 29.06.2017 11:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hiçbir üreticinin, yetiştiricinin endişe etmesine gerek olmadığını belirterek, "Kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı, son Bakanlar Kurulu kararı öncesinde olduğu gibi Bakanlığımızın yetkisi ve kontrolü çerçevesinde yürütülecek." ifadesini kullandı.

Çelik, yazılı açıklamasında, kesimlik hayvan ve karkas eti ile bazı tarım ürünleri ithalatında gümrük vergilerinin düşürülmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararının önceki gün yürürlüğe girdiğini anımsatarak, bu karar sonrasında, üreticileri endişeye sevk edici bazı spekülatif değerlendirmelerin yapıldığını bildirdi.

Hiçbir üreticinin, yetiştiricinin endişe etmesine gerek olmadığının altını çizen Çelik, kesimlik hayvan ve karkas et ithalatının, söz konusu Bakanlar Kurulu kararı öncesinde olduğu gibi Bakanlığın yetkisi ve kontrolü çerçevesinde yürütüleceğini vurguladı.

Çelik, yerli üretimin daralmasına sebep olacak ithalat uygulamalarına kesinlikle izin verilmeyeceğine işaret ederek, "İthalat kaynaklı fiyat oluşumlarında, yurt içi üretim maliyetleri dikkate alınacak ve üretici mağduriyetlerine asla müsaade edilmeyecektir. Üreticilerimiz, yetiştiricilerimiz rahat olsunlar; üretmeye, ağıllarını, ahırlarını doldurmaya devam etsinler. Üreticilerimizi korumaya da spekülatörlerle mücadele etmeye de aralıksız devam edeceğiz. Nihai hedefimiz, ülkemizin, coğrafyamızın hayvan varlığını artırarak, kendi kendine yeten bir ülke haline gelmesidir." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
et fiyatları
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • meçhulbey 4 yıl önce Şikayet Et
    sayın bakan sen once et fiyatlarina bak yanlış politikalarinozla artik kimse hayvan beslemiyor iyice beter duruma.geldi
    Cevapla