Bazı HES ve taşınmazlar özelleştirilecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Elektrik Üretim Anonim Şirketine (EÜAŞ) ait toplam 5 HES ve bu santraller tarafından kullanılan taşınmazlar özelleştirilecek.

Bazı HES ve taşınmazlar özelleştirilecek
Bazı HES ve taşınmazlar özelleştirilecek
GİRİŞ 28.06.2017 11:26 GÜNCELLEME 28.06.2017 11:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Elektrik Üretim Anonim Şirketine (EÜAŞ) ait Çine Hidroelektrik Santrali ile Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu hidroelektrik santralleri ve bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi için ihaleye çıkıldı.

ÖİB'nin konuyla ilgili ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek EÜAŞ'a ait Çine HES için son teklifler 24 Ağustos'ta, bir bütün halinde değerlendirilen Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu hidroelektrik santralleri için ise 23 Ağustos'ta alınacak.

Kapalı zarf yöntemiyle teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek ihaleler, açık artırmayla sonuçlandırılabilecek.

Bu arada ihaleye katılmak isteyen şirketler için geçici teminat tutarı Çine HES için 10 milyon lira, Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu hidroelektrik santralleri 1 milyon lira olarak belirlendi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
özelleştirme
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Nurettin GÜN 4 yıl önce Şikayet Et
    Adana misis taşköprüsünden sonra ırmak 5 metre çukurlaşıyor,misis,e baraj yapılıp denizden gemiler gelip yük yükleyip boşaltabilir aynı zamanda organize sanayi sitesine eletrik üretebilir bir proje hayrımıza olur.
    Cevapla