Mülakatsız personel alımı başladı! İşte şartlar...

Kamu kurum ve kuruluşlarına merkezi atamalarla mülakat şartı olmaksızın personel alımı bugün itibariyle başladı.

Mülakatsız personel alımı başladı! İşte şartlar...
Mülakatsız personel alımı başladı! İşte şartlar...
GİRİŞ 22.06.2017 10:33 GÜNCELLEME 22.06.2017 12:37
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Kamu kurum ve kuruluşları açıktan atamaların haricinde merkezi atamalarla mülakat şartı olmaksızın personel alımları da yapıyor. Bugün başlayan Merkezi Atama heyecanı bir yana Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'da KPSS puanlarıyla ÖSYM üzerinden merkezi atama ile alım gerçekleştirecek.

KPSS 2017/1 tercih kılavuzunun yayımlanması ile birlikte kamu personeli adayları ÖSYM'nin resmi sitesine akın etmiş durumda. DPB tarafından kısa süre önce açıklanan kadrolara göre KPSS 2017/1 ile 2 bin 780 personel alımı gerçekleştirilecek. Tercih işlemleri ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden 21 Haziran 2017 tarihi ile 3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Ortaöğretim düzeyinden KPSS'ye giren adaylar için 244, Ön Lisans Düzeyinden girenler için 961, Lisans düzeyinden KPSS heyecanı yaşayan adaylar içinse 1575 kadro ayrılmış durumda.

Kamu kurum ve kuruluşları açıktan atamaların haricinde merkezi atamalarla mülakat şartı olmaksızın personel alımları da yapıyor. Bugün başlayan Merkezi Atama heyecanı bir yana Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'da KPSS puanlarıyla ÖSYM üzerinden merkezi atama ile alım gerçekleştirecek.KPSS tercihlerinde nitelik kodları ile tercihler yapılacak. ÖSYM aday işlemleri sistemine giren adaylar KPSS 2017/1 tercih işlemleri sekmesine tıklayacak. Daha sonra kendilerine verilen 30 tercih hakkını kullanacak. Adaylar tercih kılavuzunda yer alan nitelik kodlarını inceleyecek ve kendilerine uygun olan nitelik kodunu tercih satırlarına yapıştırarak tercihlerini yapacak. Ortaöğretim bazında 2001 (Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak) kodu ile tercih edilebilecek kadro sayısı 54 olarak açıklandı. Ortaöğretim adaylar 2001 kodu istenilen kadroları tercih edebilecek.

KPSS 2017 TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS 2017/1 tercihleri 21 Haziran tarihinde saat 10.00'da başlıyor. 3 Temmuz'da KPSS 2017/1 tercihleri sona eriyor. Devlet Personel Başkanlığınca, önce kurumlardan talep toplama işlemi yapılıyor. Yapılan çalışmaların ardından hazırlanan kılavuz ÖSYM'ye gönderiliyor. Ardından ise ÖSYM tarafından tercihlerin alınması süreci başlıyor. 2017 yılı içerisinde yapılan açıklamalara göre 3 yerleştirme işlemi yapılacak. İlk yerleştirme Temmuz ayında ikinci yerleştirme ise Kasım ayında yapılacak. 3. yerleştirme ise engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak yapılacak, bu yerleştirme ise yine Temmuz ayında yapılacak.

ETİKETLER
memur
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • hasan 4 yıl önce Şikayet Et
  Sınavda ücret tercihte yine ücret bu ne hep para tamam para alın ama o paralarla bir iş yeri kurulsa işsizlik azalır . Nasılsa atama olmayacak 90 puan üstü atama olur.kontenjan hep 1-2 kişi. 2000 atama yerine 10000-20000 atama olmalı.4 milyon sınava girdi atama çok yetersiz.
  Cevapla
 • haram 4 yıl önce Şikayet Et
  devlet memurluğuna haram bulaştığı için devlet memurluğunu istemiyorum. geçmişte sınav kazanmışların hakları iptal edildi, şimdi sınavsız alım yapılıyor. haramdır bu
  Cevapla
 • mahmut 4 yıl önce Şikayet Et
  Sen basvurma bir kisi eksik olur
  Cevapla
 • İsimsiz 4 yıl önce Şikayet Et
  Yas sınırı 35 ise 35 yaştan büyükleri sınava almak adaletmidir
  Cevapla
 • bozok 4 yıl önce Şikayet Et
  milyonlarca insan işsizken 2900 kişi mi
  Cevapla
 • Muhocan 4 yıl önce Şikayet Et
  Her seçim döneminde ak parti kuruldu kurulalı ailecek ak partiye oy veriyoruz. Bu işsizlik halleri devam ederse ak parti iktidar olmayı zor görür. Yüksek lisansını bitirmiş, Uluslararası ilişkiler bölümünde doktorasını yapmakta kardeşim yıllardır işsiz, bu böyle devam ederse, ilk seçimde yalnız biz değil millet Ak partiye yüz çevirecektir.
  Cevapla
 • Mesut 4 yıl önce Şikayet Et
  Siz bu kanaate varmak için çok gecikmiş siniz. Atı alan çoktan Üsküdar'ı geçti.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle