Memur olmak isteyenler dikkat! Bakan müjdeyi verdi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, farklı kurumlarda toplam 2 bin 700 kişiyi istihdam edeceklerini açıkladı.

Memur olmak isteyenler dikkat! Bakan müjdeyi verdi
Memur olmak isteyenler dikkat! Bakan müjdeyi verdi
GİRİŞ 24.05.2017 15:56 GÜNCELLEME 24.05.2017 15:56
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik personel alımına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bakanlığımız bünyesine 2 bin, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine 500, TKDK'ya 200 olmak üzere toplam 2 bin 700 kişiyi istihdam edeceğiz." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımına ilişkin, "Bakanlığımız bünyesine 2 bin, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine (Tarım Kredi) 500, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) 200 olmak üzere toplam 2 bin 700 kişiyi istihdam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, gündemde olan personel alımı konusunda nihai aşamaya gelindiği bildirdi.

Bu kapsamda 2 bini Bakanlığın bünyesine, 500'ü Tarım Kredi'ye ve 200'ü de TKDK'ya olmak üzere toplam 2 bin 700 kişiyi istihdam edeceklerini belirten Çelik, bakanlık çatısı altında istihdam edilecek 2 bin kişinin Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacağını kaydetti.

Çelik, ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, veteriner hekim gibi alanlardan istihdam edilecek 2 bin kişinin alımına ilişkin takvimi en kısa sürede açıklayacaklarını vurgulayarak, Tarım Kredi bünyesine alınacak 500 kişiye ilişkin olarak ise başvuru sürecinin devam ettiğine işaret etti.

Tarım Kredi'nin 17 bölge birliğine bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi, merkez birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacağına dikkati çeken Çelik, "TKDK'ya alacağımız 200 kişi, denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK'nın personel alımına ilişkin detaylar, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak." bilgisini aktardı.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • millet aç 4 yıl önce Şikayet Et
  memurlukyalan diyen arkadaş memursan bırak o işi yapacak 50 milyon insan var
  Cevapla
 • Mahmut 4 yıl önce Şikayet Et
  Ey gidi muhterem bakan herkes KPSS kapısında memur olmak istiyor üreten, üretmek isteyen yok herkes en kolay yoldan para kazanmanın peşinde..
  Cevapla
 • memurlukyalan 4 yıl önce Şikayet Et
  memur fln olmayın birader 3 kuruşun hesabını yaparak yaşayacağınıza gidin ölün
  Cevapla
 • erdinç 4 yıl önce Şikayet Et
  o hesabını yaptığın üç kuruşuda bulamazsın birgün..........
  Cevapla
 • Saygin 4 yıl önce Şikayet Et
  Kimseye ne yapacağını söyleyemezsin. Çok ölmek istiyorsan kendin bir dene ölmeyi.İkile şimdi.
  Cevapla