EPDK Başkanı'ndan flaş elektriğe zam açıklaması!

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 3 ay boyunca elektriğe zam yapılmayacağını açıkladı.

EPDK Başkanı'ndan flaş elektriğe zam açıklaması!
EPDK Başkanı'ndan flaş elektriğe zam açıklaması!
GİRİŞ 27.03.2017 16:11 GÜNCELLEME 27.03.2017 18:45
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrikte yapılan çalışmalara değinerek, "(Elektrikte) Yaptığımız çalışmalarda zannediyorum 5. veya 6. dönem için de yine tarifeyi zamsız olarak kapatmayı öngörüyoruz, elimizdeki veriler şimdilik herhangi bir zam yapılmasını gerektiren bir durum içermiyor." dedi. 

Artvin doğalgaz dağıtım ihalesinin ardından değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, elektrik tarife dönemlerinde kurumun çalışmalarını yaptığını anımsattı.

Yılmaz, herhangi bir müdahalenin gerekip gerekmeyeceğini incelediklerini belirterek, "Yaptığımız çalışmalarda zannediyorum 5. veya 6. dönem için de yine tarifeyi zamsız olarak kapatmayı öngörüyoruz, elimizdeki veriler şimdilik herhangi bir zam yapılmasını gerektiren bir durum içermiyor." açıklamasında bulundu.

 Artvin doğalgaz dağıtım ihalesinde dağıtım bedeli için sıfır kuruş teklif verildiğini ve bunu öneren iki şirketin bundan sonra yapılacak lisans alma bedeli ihalesinde yarışacağını anlatan Yılmaz, ihalede önemli olan kısmın tamamlandığını vurguladı.

Yılmaz, bundan sonraki sürecin EPDK ile şirketler arasında olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bundan sonra lisans alma bedeli ihalesinde en fazla fiyatı verenle beraber ihale nihai olarak sonlanacak. Bu süreç vatandaşlarımızla ilgili bir husus değil. Şirketlerimizin Türkiye'nin geleceğine ne şekilde güvendiği ortada. '8 yıl boyunca buraya yatırım yapmak istiyoruz ve bir bedel talep etmiyoruz' dediler. Artvinliler 8 yıl boyunca doğalgaz dağıtımı için herhangi bir bedel ödemeyecek. 30 yıllık lisansın ilk 8 yılında doğalgaz ücretsiz olarak dağıtılacak. Bu rakamların bugünlerde ortaya çıkması dikkate alınması gereken bir durum, burada siyasi istikrar ön plana çıkıyor. Kurumumuzun düzenlemelerinin piyasaya verdiği güven ortaya çıkıyor. Yarınki ihaleyle birlikte 81 il tamamlanacak. Türkiye, doğalgazda bir sayfayı daha dolu bir şekilde kapatmış olacak."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • milliciiii 3 yıl önce Şikayet Et
  arkadaş çıldırmamak elde değil ERBAKAN HOCANIN 60 sene önce %100 yerli yaptığı motoru şuan ki teknolojide eğitimde nasıl yapamayız !!!!!!! hani nerde bu yerli savunma o bu şu ????? Allah kuru gürültüden kurtarsın bizleri amin
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Yaklaşık iki yıldır 60-80 tl arası fatura geliyor. Hiç değişmiyor. Sayacınızı kontrol ettiriniz.
  Cevapla
 • Fatos 3 yıl önce Şikayet Et
  Referandumdan sonra yaparlar mıllet
  Cevapla
 • hasan57 3 yıl önce Şikayet Et
  elektriğe zam yok da neden her ay elektrik faturam yüksek geliyor mümkün olduğunca tasaruflu oluyoruz ama yine de her geçen ay artıyor
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş bir kere asla zam yapılmıyor bunu kavra artık. sadece güncelleme :)
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  yani?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle