Binlerce kişiye müjde! Son tarih 5 Nisan

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlik için ek atama yapılacağını açıkladı.

Binlerce kişiye müjde! Son tarih 5 Nisan
Binlerce kişiye müjde! Son tarih 5 Nisan
GİRİŞ 24.03.2017 16:50 GÜNCELLEME 24.03.2017 17:17
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığınca, geçen yıl içerisinde sözleşmeli öğretmenlik için yapılan sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak. Başvurular, 30 Mart-5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), geçen yıl içerisinde  sözleşmeli öğretmenlik için yapılan sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve  atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak.   Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden "Sözleşmeli öğretmenliğe  ek atama" duyurusu yayımlandı. Buna göre, geçen yıl sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda bulunanlardan  KPSSP10 ve KPSSP121 puan türlerine göre sözlü sınava katılan ve sınavdan 60 ile  üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 pozisyona ek atama  gerçekleştirilecek. Bakanlığın belirlediği 39 farklı alanda, yeniden eğitim kurumu tercihi  başvurusu alınacak.  Adaylar eğitim kurumu tercihlerine ilişkin başvurularını 30 Mart-5  Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden"  yapabilecek.

Başvurular, 5 Nisan Çarşamba günü saat 16.00'da sona erecek. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim  kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek. Atamalar 7 Nisan'da adayların  tercihleri de göz önünde bulundurularak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre  elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate  alınacak, eşitliğindevamı halinde atanacak aday bilgisayar kurası ile  belirlenecek.

YORUMLAR 4
 • bülent 6 yıl önce Şikayet Et
  Aldığınız öğretmenlerin bilgilerini test etmenizi tavsiye ederim zira benim çocukların öğretmenleri yeni atandı boğazdan başka bir şey düşünmüyorlar çocuklarda öğrenmeden geri kaldı ne yapacağız bilemiyorum durum hiç iyi değil !.....
  Cevapla
 • fermat 6 yıl önce Şikayet Et
  367 kişi alıyor binlerce kişiye müjde nasıl oluyor?
  Cevapla
 • Misafir 6 yıl önce Şikayet Et
  1367 diyor
  Cevapla
 • ahmet 6 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar asgari ücretin altında çalışıyor, bi de müjde diyorsunuz, herhalde başvuranlar da açlıktan başvuruyor, kölelik ölmedi desene Abidin!
  Cevapla