Hükümetten mükellefe 3 müjde

Vergisini düzenli ödeyen, mükellefler; yeşil hatta sayılacak ve indirimle birlikte, yeşil pasaport ve faizsiz kredi alacak.

Hükümetten mükellefe 3 müjde
Hükümetten mükellefe 3 müjde
GİRİŞ 22.02.2017 09:35 GÜNCELLEME 22.02.2017 09:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hükümet ekonomideki gelişmeleri, ihtiyaçları dikkate alarak vergi sisteminde de önemli değişikliklere gidiyor. Vergide kırmızı-yeşil hat uygulaması başlayacak. Risk kriterlerine göre kontrol hattı kurulacak. Mali yeterliliği olan, güvenilir, emniyet ve güvenlik yönünden denetlenebilir olan mükellefler yeşil hatta işlem görecek. Yüzde 5 vergi indiriminin yanı sıra yeşil hatta olan mükellefe yeşil pasaport kolaylığı sağlanacak.

Destekler bunla da bitmeyecek. Onaylanmış kişi statü belgesi alan mükellef; KDV iadesi, faizsiz kredi imkanı dahil her türlü kolaylıktan yararlanacak. Geriye dönük inceleme 3 yıla düşerken, pişmanlık ödemesi sistemi başlayacak, tebligat değil davet sistemine geçilecek. Yeşil hattaki mükellefler için bankalarla protokoller imzalanarak sıfır faizli kredi imkanı sağlanacak. Geriye dönük olarak son 3 yılda mali yükümlülüklerini yerine getirmeyenler kırmızı hatta alınacak.

KAYNAK: TAKVİM
YORUMLAR 1
  • MUSTAFA 5 yıl önce Şikayet Et
    TAŞERON taşeron taşeron ne olacak??
    Cevapla