Memleket sevdasına 4 bin TL ceza yedi

Artvin yolculuğunda 12 kez radara giren şahıs 4 bin TL ceza ödedi.

Memleket sevdasına 4 bin TL ceza yedi
Memleket sevdasına 4 bin TL ceza yedi
GİRİŞ 19.02.2017 16:30 GÜNCELLEME 19.02.2017 16:30
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Kocaeli’den 10 yıldır gidemediği memleketi Artvin’e kendi aracı ile tatile giden Derviş Kaya, gidiş ve dönüş yolunda yakalandığı sabit radarlardan kesilen 12 ceza kendisine ulaşınca şok geçirdi.

2016’nın Ağustos ayında ailesini de yanına alarak hafif ticari aracıyla memleketi Artvin’e giden Derviş Kaya, tatil bitiminde evine gelen 12 radar cezası ile şoka girdi. Çorum-Osmancık ve Ordu’da bulunan Trafik Elektronik Denetleme Sistemlerinden (TEDES) kesilen yaklaşık 4 bin TL’lik 12 radar cezasının ardı ardına eve gelmesiyle şaşkınlık yaşayan Kaya, cezaların bir kısmını ödeyerek bir kısmına da itiraz etti.

Tatil yolunda 1000 TL’lik yakıt masrafı yaptıklarını belirten Kaya, “Cezalara indirimli haliyle 4 bin TL ödedik, ama bu masraflar yüzünden 2 yıl daha memlekete gidemeyiz” dedi.

Toplam 12 ceza yediklerini ifade eden Derviş Kaya, “Hızlar komik, 60-70’le yediğimiz cezalar. 1-2 dakika aralarla yediğimiz cezalar var. Bunlara itirazları da yaptık" diye konuştu.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • zeynel yetgin 3 yıl önce Şikayet Et
  edirne de 50küsür ile ceza yedim.el insaf.bir daha edirne ye gitmeyeceğim.
  Cevapla
 • zeynel yetgin 3 yıl önce Şikayet Et
  bu sistemde hata var.vatandaşla devlet karşı karşıya geliyor.birileri bu işi kasıtlı yapıyor gibi geliyor bana.yetkilileri uyarıyorum.yüzdelik oranlardan vazgeçilmeli.50 olan yerden52 ile geçerken ceza yiyorsun.ayıp yahu.
  Cevapla
 • mustafa 2 3 yıl önce Şikayet Et
  katılıyorum size
  Cevapla
 • Muratas 3 yıl önce Şikayet Et
  evet otoban gibi yollarda 70-80 km yazar neden böyledir bu sınırlar arabanın bu topraklara geldiği ilk yıllardaki kanunlarin devami midir bilinmez
  Cevapla
 • Yusuf 3 yıl önce Şikayet Et
  Hükümette hiç birşey yapmıyor öyle seyrediyor
  Cevapla
 • Leyneli 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu sistem vatandaşı devlete düşman eden bir sistem. Radar olur ama bu sistem kasıtlı. Özellikle bu güzergah üzerinde oluşu garip gelmiyor mu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle