43 şirketin yetkileri TMSF'ye devredildi

Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 43 şirkete atanan kayyumların yetkileri TMSF'ye devredildi.

43 şirketin yetkileri TMSF'ye devredildi
43 şirketin yetkileri TMSF'ye devredildi
GİRİŞ 22.10.2016 14:09 GÜNCELLEME 22.10.2016 14:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması  (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik  yürütülen soruşturma kapsamında, 43 şirkete atanan kayyumların yetkilerinin  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine karar verildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar  Soruşturma Bürosunca, FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak  Holding'e yönelik yürütülen soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında savcılık, holding bünyesinde faaliyet  gösterdiği, ticari faaliyeti ve organik bağı bulunduğu gerekçesiyle 43 şirkete  daha önce atanan kayyumlara ait tüm yetkilerin TMSF'ye devredilmesi talebinde  bulundu.

Talebi değerlendiren Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği, OHAL kapsamında  çıkarılan ve 1 Eylül tarihinde yayınlanan 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin  19/1. maddesi uyarınca, söz konusu 43 şirkete atanan kayyumların tüm yetkilerinin  TMSF'ye devredilmesine ve devirle birlikte mevcut kayyumların görevlerinin sona  ermesine karar verdi.

Bu kapsamda, kayyumların yetkilerinin TMSF'ye devredildiği şirketler  ise şöyle:

"Işık Yayıncılık Ticaret AŞ, Sürat Basım Yayın Reklamcılık ve Eğitim  Araçları Sanayi Ticaret AŞ, Birtel İletişim Teknoloji Turizm Sanayi ve Ticaret  Limited Şirketi, Doruk Eğitim Hizmetleri Ticaret AŞ, İdeks Danışmanlık Eğitim ve  Bilişim Teknoloji Medya Reklam Ticaret Limited Şirketi, Sakarya Serbest Muhasebe  Mali Müşavirlik AŞ, Seachange İnternational Inc, Seachange Medya Hizmetleri İş  ortaklığı, Yaran Yayıncılık Ticaret Limited Şirketi, Kervansaray Seyahat  Konaklama Turizm ve Organizasyon Hizmetleri AŞ, Anadolu Fen Eğitim İşletmeleri  Ticaret AŞ, Çağ Öğretim İşletmeleri AŞ, Dizayn Eğitim Araçları Sanayi ve Dış  Ticaret AŞ, Fırat Eğitim Merkezi İşletmeleri Ticaret AŞ, Körfez Yayınları Basım  Yayın Bilgisayar Yazılım Reklam Turizm Özel Eğitim ve Pazarlama, Mizan Eğitim  İşletmeleri Ticaret AŞ, Hale Eğitim Hizmetleri ve Pazarlama Sanayi Ticaret AŞ,  Hisar Eğitim Turizm Sanayi Dış Ticaret AŞ, Işık Medya Planlama Pazarlama  Reklamcılık Filmcilik Sanayi ve Ticaret AŞ, Manolya Eğitim Hizmetleri Ticaret AŞ,  Nema Eğitim Öğretim İşletmeleri AŞ, Sema Eğitim Hizmetleri AŞ, Erguvan Kurumsal  Destek Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Mars Eğitim İşletmeleri Ticaret AŞ, Fetih  Öğretim İşletmeleri AŞ, Hamle Oto Kiralama Danışmanlık ve Güvenlik Ticaret AŞ,  İttifa Eğitim Hizmetleri Ticaret AŞ, Okulum Öğretim İşletmeleri AŞ, Sarıyer Işık  Eğitim Hizmetleri Ticaret AŞ, Söğüt Öğretim İşletmeleri AŞ, Vifak Eğitim  İşletmeleri Ticaret AŞ, Erfa Mühendislik Turizm İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret  AŞ, Ertur Mühendislik İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ, Nurpak Boya  Apre Sanayi ve Ticaret AŞ, Nur Tekstil Boya Apre Sanayi ve Ticaret AŞ, Optimum  Gaz Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited, Yeni Dünya Sağlık Hizmetleri AŞ,  Yenbu Makine Sanayi ve Ticaret AŞ, Gözütoklar Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret  AŞ, Gözütoklar Dış Ticaret Limited Şirketi, Gözütoklar Yapı İnşaat Sanayi ve  Ticaret AŞ, Çelikeller Yapı ve Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret AŞ, Çetin Makine  Hırdavat İnşaat Ortopedi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
kayyûm
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Faruk TOK 3 yıl önce Şikayet Et
    TMS fe fetöcülerden temizlendimi acaba adamar tekrar şirketlerni devralmış gibi olmasın
    Cevapla
  • KaraMurat 3 yıl önce Şikayet Et
    Bunlarin 15 temmuzda vatana verdigi zarar maddi ve manevi talep edilsin. Mal varliklarina el konulsun. Vatandasliktan atilsin. Ömrü billah vatana ayak basamasinlar
    Cevapla