9 yeni çağrı merkezi açılacak

2 bin 400 kişiye yeni istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezi, ekimden itibaren iki ay içinde hizmete girecek.

9 yeni çağrı merkezi açılacak
9 yeni çağrı merkezi açılacak
GİRİŞ 23.09.2016 10:29 GÜNCELLEME 23.09.2016 10:29
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın, hem müşteri memnuniyetini artırmak, hem istihdam yaratmak için büyük önem verdiği elektrik dağıtım şirketlerinin kuracağı çağrı merkezlerinde son aşamaya gelindi. 2 bin 400 kişiye yeni istihdam sağlayacak olan 9 çağrı merkezi, ekimden itibaren iki ay içinde hizmete girecek. Albayrak’ın, bu çağrı merkezlerinin açılışına bizzat katılmak istediği belirtildi.

5 BİN YENİ TEKNİK ELEMAN

Bakanlık, ağustos ayı başında çağrı merkezi yatırımlarının ekim ayına kadar tamamlanmasını istemişti. Bu kapsamda çalışmalar son aşamaya geldi. Dağıtım şirketlerinin halen bin dolayında olan çağrı merkezi çalışan sayısı da 3 bin 400’e çıkacak. Sektörün, çağrı merkezlerinin yaratacağı ek maliyet nedeniyle endişeli olduğu da biliniyor. Enerji Bakanlığı’nın dağıtım şirketlerine verdiği “hizmet kalite karnesi” doğrultusunda arızalara daha hızlı müdahale edilmesi için de 5 bin teknik eleman istihdam edilecek.

24 saat kesintisiz hizmet verecek şekilde çağrı merkezi kurulacak. Müşteri, 20 saniyede sorununu aktarabilecek.

BAKAN BİZZAT AÇACAK

Türkiye’nin farklı illerinde 9 yeni çağrı merkezi açılacak. Ekim ayında başlayacak çağrı merkezi açılışları, iki ay içinde tamamlanacak. Yıl bitmeden çağrı merkezlerinin tamamı açılmış olacak. Enerji Bakanı Albayrak’ın çağrı merkezi açılışlarını bizzat yapmak istediği belirtildi.

KÜLAHLARI DEĞİŞİRİZ DEMİŞTİ

Bakanı Berat Albayrak,elektrik dağıtım sektörünü müşteri memnuniyeti için gereken adımları geciktirmemeleri konusunda uyararak, “Çağrı merkezi yatırımlarını ekim ayına kadar tamamlayın. Yakından takip ediyorum. İyileşme yoksa külahları değişeceğiz. Gerekeni yaparız. Kimse kusura bakmasın” demişti.

KAYNAK: HABERTÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • deli dumrul 5 yıl önce Şikayet Et
  Bize müşteri memnuniyeti değil, ucuz elektrik lazım ucuz.
  Cevapla
 • HEVAL 5 yıl önce Şikayet Et
  çağrı merkezleri iş çözmedikten sonra açılsa ne olur. bimer masala oradaki lafı oraya taşıyor. çözüm yok.
  Cevapla
 • Süleyman 5 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bakan birde aylar önce verdiği doğalgaza indirim sözünü tutarsa çok memnun olacağız zira kış yaklaştı fatura korkusu sarmaya başladı bizi
  Cevapla
 • enerji 5 yıl önce Şikayet Et
  Çağrı merkezi kursan ne olur Aksa gece 12 den sonra arıza ekibi çalıstırmıyor gece elektrik giderse sabahı beklemek zorundasın ne kadar bildirirsen bildir sonuç karanlık.!
  Cevapla
 • ali veli 5 yıl önce Şikayet Et
  önce milletin cebinden zorla aldığınız kayıp kaçak bedelini önleyin. Bunlar size ahirette çok acı sorulur.
  Cevapla