Süleman Soylu'dan memurlar için flaş açıklama

Bakan Süleyman Soylu, KHK ile memuriyetten ayrılmasına karar verilenlerin şimdiye kadar aldıkları maaşların geri alınmayacağını söyledi.

Süleman Soylu'dan memurlar için flaş açıklama
Süleman Soylu'dan memurlar için flaş açıklama
GİRİŞ 18.08.2016 12:29 GÜNCELLEME 18.08.2016 12:29
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, hükümet tarafından çıkarılan son kanun hükmünde kararname (KHK) ile memuriyetten ayrılmasına karar verilenlerin, şimdiye kadar aldıkları maaşların geri alımına ilişkin hüküm bulunmadığını söyledi.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen darbe girişiminin ardından hükümetin yürüttüğü soruşturmalar devam ederken, çok sayıda kamu görevlisi ve TSK mensubu "Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı oldukları" gerekçesiyle görevden alınıyor.
 
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2010 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soru çaldığı tespit edilenlerin memuriyetini kaybedeceğini söylemişti.
 
Soylu "Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği' protokolünün imza töreninde gazetecilerin soruları üzerine, "2010 KPSS ile ilgili bir usulsüzlük tespit edilirse bu kişilerin memuriyet hakları sona erecek. Usulsüz atanan memurların aldığı maaşların geri alınmasıyla ilgili bir düzenleme son çıkardığımız KHK'da bulunmuyor. Neticede orada çalışmışlardır" dedi.
 
Soylu, "Atanmalarında usulsüzlük tespit edilenler memurluktan ayrılacak ve haklarında cezai işlemler devam edecektir" diye konuştu.

YORUMLAR 11
 • kamil 6 yıl önce Şikayet Et
  gss 50 TL ne zaman sn.bakanım
  Cevapla
 • şahmaran 6 yıl önce Şikayet Et
  sayın bakanım bunların yaptığı hırsızlıkla eş değer hırsızın çaldığı kendinin mi oluyoda o paralar geri alınmıyacakmış bizim hakkımız gaspedildi 15senedir ne diyosun sen
  Cevapla
 • eyt 6 yıl önce Şikayet Et
  Bakanım eyt lileri hatırlayın lütfen. Başbakanımız ilgilenmenizi söylemişti sanırım
  Cevapla
 • Taşeron işçiler 6 yıl önce Şikayet Et
  Taşeron işçiler ne oldu Bakan bey,bırakın artık yalanları palavralaları
  Cevapla
 • Mehmet 6 yıl önce Şikayet Et
  Herseyleri yalan ......
  Cevapla
 • abuzer 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam da bakan olursa işte memleketde böyle olur.cumhurbaşkanımızda olmasa devletin varlığını hiç hissetmeyeceğiz.Şunlara biraz devlet adamlığı öğretseydi bari.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle