Akbilde o paralar iade edilecek!

Beyaz Masa yetkilileri, yükleme yapıldığından bu yana kullanılmayan kartlarda bakiye iadesi yapılacağının müjdesini verdi.

Akbilde o paralar iade edilecek!
Akbilde o paralar iade edilecek!
GİRİŞ 26.07.2016 15:00 GÜNCELLEME 26.07.2016 17:44
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi sonrasında 16 Temmuz sabahı İstanbul genelinde toplu ulaşım ücretsiz hale geldi. Karar'dan Gizem Karataş'ın haberine göre demokrasi nöbetinin tüm meydanlarda tutulduğu İstanbul’da halkın nöbet bölgelerine daha kolay ulaşabilmesi amacıyla ücretsiz hale gelen ulaşım ve sabah saatlerine kadar süren ek seferler ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların meydanlarda kalmasını sağladı.

KULLANAN ALAMIYOR

Ücretsiz ulaşımın sağlandığı bu süreçte halk arasında aylık akbil olarak bilinen mavi kartlar haliyle kullanılmaz duruma geldi. Bir aylık süresi olan mavi kartlarda kullanılamayan en az 10 günlük sürenin parası da halk arasında merak konusu oluşturdu. Beyaz Masa yetkilileri, yükleme yapıldığından bu yana kullanılmayan kartlarda bakiye iadesi yapılacağının müjdesini verdi.

Vatandaşların para iadesi için İETT Seyahat Kartı Başvuru Merkezleri’ne başvurması halinde, kullanılmayan bakiyeler EFT/Havale yoluyla geri ödenecek. Ancak 1 kez dahi kullanılmış olan mavi kartlarda, kullanılmayan süre için para iadesi ya da süre uzatımı gibi bir durum şimdilik söz konusu değil.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ücret iadesi
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Sinha 3 yıl önce Şikayet Et
    Belirtilen "Ancak 1 kez dahi kullanılmış olan mavi kartlarda, kullanılmayan süre için para iadesi ya da süre uzatımı gibi bir durum şimdilik söz konusu değil" ibarenin yerine gelmesi için yüklemenin darbe girişiminden sonra yapılması gerekmekte olduğunu anladım. Bu olaydan önce yükleyenlerin suçu günahı ne?
    Cevapla