Onların yerine sözleşmeli öğretmen alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 22 bine yakın öğretmeni açığa aldığı listeyi genişletiyor.

Onların yerine sözleşmeli öğretmen alınacak
Onların yerine sözleşmeli öğretmen alınacak
GİRİŞ 23.07.2016 14:33 GÜNCELLEME 23.07.2016 14:33
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

FETÖ ile irtibatı tespit edilen 10 bin öğretmen ve okul yöneticisi daha açığa alınacak. Eğitimin aksamaması için açığa alınan öğretmenlerin yerine sözleşmeli öğretmen alınacak. MEB, açığa almaları hızla sürdürüyor.

Daha önce 15 bin 200 öğretmen, ikinci aşama olarak 6 bin 538 öğretmen açığa alınmıştı. MEB, gelen ihbarları da değerlendirmeye alarak listeyi genişletiyor. Buna göre; kısa süre içinde 10 bin öğretmenin daha açığa alınması planlanıyor.

Öğretmenleri tespit çalışmaları kapsamında Bank Asya hesapları, Aktif Eğitim- Sen üyeliği ve FETÖ üyelerinin kullandığı MİT'in elinde bulunan özel yazışma programları inceleniyor. Sadece özel yazışma programından elde edilen bilgilerle 4 bine yakın öğretmenin açığa alındığı öğrenildi. MEB, soruşturma kapsamında ihraç edeceği 50 bine yakın öğretmenin yerini doldurma çalışmalarını da yürütüyor. Darbe girişimi öncesinde 14 bin öğretmen almayı planlayan MEB, açığa alınan öğretmenlerin yerine kadrolu atama değil, sözleşmeli öğretmen formülünü devreye sokacak.

Atılacak adımlar Eylül ayında okullar açılmadan önce gerçekleştirilecek...

YORUMLAR 8
 • hyr 7 yıl önce Şikayet Et
  çolçocukları nolacak. onları da okullarınızdan atın bari de tam olsun
  Cevapla
 • Polis 7 yıl önce Şikayet Et
  Bunların yerine paralelci olmayan Öğretmen polisleri yatay geçiş yapın nede olsa kpss soruları bunların eline geçe geçe Öğretmen oldular
  Cevapla
 • ahmet 7 yıl önce Şikayet Et
  Ş.urfa viranşehirde çadır kentte akp ďüşmanlığı var paralelci bunlar işten atilacaz diye susuyoruz
  Cevapla
 • Abdullah 7 yıl önce Şikayet Et
  Zonguldak yusuf Kardaş Ogretmen fetöcü
  Cevapla
 • aras 7 yıl önce Şikayet Et
  heh şöyle boşta atama bekleyen düzgün bir sürü öğretmen var onlar para kazanacağına halktan olan öğretmen anadolu çocuğu kızlarımız oğullarımız kazansın hemde hayırlı öğrenciler yetiştirirler bunların yetiştirdikleri genelde terörit oldu çıktı başımıza
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle