Osmangazi'nin fiyat tarifesi belli oldu

Bayram tatili süresince geçişlerin ücretsiz olacağı Osmangazi Köprüsü'nün fiyat tarifesi belli oldu.

Osmangazi'nin fiyat tarifesi belli oldu
Osmangazi'nin fiyat tarifesi belli oldu
GİRİŞ 04.07.2016 14:07 GÜNCELLEME 04.07.2016 14:11
Bu Habere 102 Yorum Yapılmış

Osmangazi Köprüsü’nden geçişler bayram tatili boyunca ücretsiz olacak. 11 Temmuz saat 07.00’den itibaren köprüden geçişler araç sınıflarına göre 62.10 TL’den başlayıp, 282.15 TL’ye kadar çıkacak. Ayrıca, köprü ile birlikte Gemlik’e kadar olan yolu da yapan firma bu kısımlar için de ayrıca ücret alacak.

Osmangazi Köprüsü Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle geçen Perşembe günü açılırken, 1 Temmuz günü saat 00.00’dan itibaren köprü ulaşıma açıldı. Köprüden geçişlerin ücretsiz olması nedeniyle Osmangazi Köprüsü büyük ilgi gördü. Özellikle bayram tatilinin başlamasıyla birlikte yoğunlaşan trafikte Osmangazi Köprüsü ulaşımı rahatlattı. Osmangazi Köprüsü’nde durarak fotoğraf çektirenlerin sıkıntı yaratması nedeniyle polis ve güvenlik görevlileri durmadan devriye gezerek sürücüleri yola devam etmeleri konusunda uyarıyorlar. Bugün yola çıkan tatilciler TEM ve D-100 Karayolu’nda trafiğe takılmadan yollarına devam etti.

Otoyol, boğaz köprüleri ve Osmangazi Köprüsü’nden geçişler 11 Temmuz Pazartesi günü saat 07.00’ye kadar ücretsiz olacak. Osmangazi Köprüsü’nün yapımını üstlenen Otoyol A.Ş.’nin internet sitesinde araç sınıfları ve ücretleri belirtti. Buna göre tarife şöyle:

1’sınıf araçlar (Aks aralığı 3.20’den küçük 2 akslı araç) Osmangazi Köprüsü’nden geçerken 88.75 TL, 2 sınıf araçlar (Aks aralığı 3.20’ye eşit ve büyük 2 akslı araç) 141.95 TL, 3’üncü sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 3 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 3 olan araç) 168.60 TL, 4’üncü sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 4 veya 5 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 4 veya 5 olan araç) 223.60 TL, 5’inci sınıf araçlar ise (Yere değen aks sayısı 6, 7, 8  ve daha fazla olan araç) 282.15 TL ve 6’ncı sınıf araçlar ise (motosiklet) 62.10 TL ödeyecek.

Otoyol A.Ş. Osmangazi Köprüsü ile bağlantılı olan kendisinin yaptığı otoyollar için de ücret alacak. Osmangazi Köprüsü ile Yalova Altınova, Kılıç, Orhangazi ve gemlik arasındaki yolları kullanarak bu 4 gişeden geçecek olanlar ayrıca ücret ödeyecekler. Osmangazi Köprüsü’nden çıkacak bir Otomobil yaklaşık 2-3 kilometre uzaklıktaki Altınova gişelerinden çıktığında ayrıca 2.25 TL ödeyecek.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 102
 • dobra 5 yıl önce Şikayet Et
  hazınede 120 mılyar dolar bırıktı yazıyordu daha dun gazetede yapsın ıste bunun 1 veya 2mılyar dolarınla ucretsız kopruyude deyım helal olsun vatandasa ne guzel bır hızmet onuda gectım ozele yaptırdın yap ıslet devret mantıgıyla 20 sene sonra devlete gectıgınde o zaman halkına ucretsız hızmete verse yınede allah razı olsun derım ama hep vatandası yolunacak kaz olarak bır devlet goruyorsa bu akp olur chp olur hepsıne karsı hakkımı ararım odedıgım vergıler nerde dıye hesabını sorarım
  Cevapla
 • Smile 5 yıl önce Şikayet Et
  99.99 olsun.
  Cevapla
 • Fuzul 5 yıl önce Şikayet Et
  Yürümenin şükrünü bilin. Her adımınızı 1 tl. hesaplayın, zorla şükür hatırlatılmasın..
  Cevapla
 • Tohat`li Joseph 5 yıl önce Şikayet Et
  60 tl iyidir iyi. 90 tl nedir yaaa.
  Cevapla
 • Misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  Beğenmeyen geçmesin eski yolu kapatmadılar ki .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle