Memurları ilgilendiren 657'ye terör ayarı geliyor

51 yıl önce yazılan ve 47 yıldır yürürlükte bulunan Kamu çalışanlarının tabi olduğu 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişiyor.

Memurları ilgilendiren 657'ye terör ayarı geliyor
Memurları ilgilendiren 657'ye terör ayarı geliyor
GİRİŞ 26.05.2016 11:07 GÜNCELLEME 26.05.2016 11:07
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kamu çalışanlarının tabi olduğu 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile ilgili değişiklik çalışmaları hızla devam ediyor. Özellikle kamu çalışanlarının arasında ayrıma yol açan statülerin kaldırılması, işçi-memur yerine kamu çalışanı kavramının gelmesi gibi konular gündemdeki yerini koruyor. Bir yandan da başta paralel örgüt olmak üzere terör yapılarına bulaşan memurlar için de yeni düzenlemeler yapılıyor. Özellikle bu tür yapılarla bağı olan, destek veren, devletin kilit noktalarında bulunan personel ile şube müdürü, daire başkanı ve daha üst görevlerdeki yöneticilerin ilişikleri kesilecek.

3 KURUM MASADA

Milli güvenliği tehlikeye sokacak eylem ve işlemlerde bulunan emniyet personeli de teşkilattan atılacak. Akademik personel için 2547 sayılı ve 2914 sayılı kanunlarda yapılacak değişiklikler ile benzer eylemlerdeki personelin ihracı sağlanacak. Hakimler için de kanunda benzer konuda düzenleme yapılması gündemde..

YORUMLAR 1
  • Reis 6 yıl önce Şikayet Et
    ulan ne ihracı direk hapise atın bunları
    Cevapla