Her parası olan kuyumcu olamayacak!

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı İşler, parası olan herkesin artık kuyumcu olamayacağını söyledi.

Her parası olan kuyumcu olamayacak!
Her parası olan kuyumcu olamayacak!
GİRİŞ 14.05.2016 12:15 GÜNCELLEME 14.05.2016 12:15

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler, parası olan herkesin artık kuyumcu olamayacağını söyledi. Bununla ilgili kuyumcular yasa taslağı hazırlığı olduğunu hatırlatan İşler, kuyumcu mağazası açmanın da standartları olacağını belirtti. 

Yenişafak'ın haberine göre, Ortadoğu 12. Kahramanmaraş Altın Mücevher ve Gümüş Fuarı düzenlenen törende konuşan İşler, Türkiye'deki tüm kuyumcuların aynı şemsiye altında bulunmasını istediklerini ifade ederek, bu fuar vesilesiyle de kuyumcular birliğinin kurulması konusunda tünelin ışığının görülmeye başlandığını belirtti.

YASA TASLAĞI BİTMEK ÜZERE

Yeni dönemde kuyumcuların hayallerinin gerçeğe döneceğini söyleyen Norayr, şöyle konuştu: 

“Türkiye'de kuyumcu odaları ve dernekleriyle yaklaşık bir yıldır konuştuğumuz ve tartıştığımız Türkiye kuyumcular birliği yasa taslağına son şeklini veriyoruz. Bu taslak mecliste kabul edildiğinde sektörümüzü daha güzel ve aydınlık günler bekliyor. 45 bin kuyumcumuz tek yürek, tek ses olacak. Tüm kuyumcuları aynı birlik, çatı altında bir araya getirecek olan düzenleme mesleğimize birlik ve düzen getirecek. Türkiye'de tek ses olmuş ve güçlü yatırımı olan bir yapı oluşacak. Birlik kurulduğunda bugünlerde çok ihtiyacımız olan özellikle sektörel tanıtım ve reklam faaliyetlerine de daha çok kaynak aktarmış olacağız. Parası olan herkes artık kuyumcu olamayacak. Kuyumcu mağazası açmanın da standartları olacak.”

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR