Yeni dönem başlıyor! Gözler 18:30'da

Erdem Başçı, Merkez Bankası Başkanlığı görevini bugün Murat Çetinkaya'ya devredecek.

Yeni dönem başlıyor! Gözler 18:30'da
Yeni dönem başlıyor! Gözler 18:30'da
GİRİŞ 19.04.2016 11:32 GÜNCELLEME 19.04.2016 11:32
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkanlığı görev devir teslimi bu akşam gerçekleştirilecek. Merkez Bankası'ndan yapılan yazılı açıklamada, görev süresi bugün mesai bitiminde sona erecek olan Başkan Erdem Başçı'nın, TCMB yeni Başkanı Murat Çetinkaya'ya görev devir-teslimi nedeniyle bugün saat 18.30'da TCMB'de bir toplantı düzenleneceği belirtildi.

MURAT ÇETİNKAYA KİMDİR?

1976 yılında doğan Murat Çetinkaya, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve çift anadal programı kapsamında aynı Üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlayan Çetinkaya, halen aynı Üniversitede uluslararası finans/ekonomi-politika alanında doktora tez çalışmasını sürdürmektedir.

Bankacılık hayatına Albaraka Türk Katılım Bankasında başlayan Çetinkaya, uluslararası bankacılık ve hazine alanlarında çeşitli görevlerde bulundu. 2003 yılından itibaren kariyerine Türkiye Halk Bankasında devam eden Çetinkaya, Uluslararası Bankacılık ve Yapılandırılmış Finansman Daire Başkanı ve sonrasında Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu dönemde aralarında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin de bulunduğu Bankanın çeşitli iştiraklerinde, Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev aldı.

Çetinkaya 2008 yılından, Başkan Yardımcılığına atandığı tarihe kadar, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.'de Hazine, Uluslararası Bankacılık ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • yusuf 5 yıl önce Şikayet Et
    ülkemize hayırlı olur inşallah faiz indirimi yarın ki toplantıda umarım olur
    Cevapla