Bakan'dan "50 bin lira hibe" için çağrı

Genç girişimcilere "50 bin lira hibe" 17 Aralık itibarıyla başladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık ise gençlere çağrıda bulundu.

Bakan'dan "50 bin lira hibe" için çağrı
Bakan'dan "50 bin lira hibe" için çağrı
GİRİŞ 21.12.2015 11:47 GÜNCELLEME 21.12.2015 11:50
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti'nin seçim öncesinde vadettiği her şeyi tek tek hayata geçirdiğini belirterek, kendi işini kurmak isteyen gençlere 50 bin lira hibe ve istemeleri halinde 100 bin lira da faizsiz kredi verileceğini bildirdi.

17 ARALIK'TA BAŞLADI

Işık, söz konusu uygulamanın 17 Aralık itibarıyla başladığına işaret ederek, genç girişimcileri Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla uygulanan programa başvurmaya davet etti.

KADIN VE GENÇLER DESTEKLENİYOR

Konuya ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Işık, gerek Bakanlık bünyesinde gerekse de KOSGEB'de hayata geçirdikleri proje ve programlarla gençleri, kadınları ve tüm girişimcileri desteklediklerini söyledi.

İhtiyaç görülen her alanda desteklerin artarak devam ettiğini vurgulayan Işık, revize edilen Girişimcilik Destek Programı ile yeni girişimcilere verilen desteğin hibe kısmının 30 bin liradan 50 bin liraya, sabit yatırım desteği adı altındaki faizsiz kredi desteğinin ise 70 bin liradan 100 bin liraya çıkarıldığına dikkati çekti.

BAŞVURU ÇAĞRISI

Işık, 17 Aralık'tan itibaren projesi onaylanıp kurullara girmeye hak kazanan tüm girişimcilerin söz konusu desteklerden yararlanabileceğine işaret ederek, "AK Parti olarak seçim öncesinde ne vadettiysek, hepsini bir bir hayata geçiriyoruz. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin lira hibe ve istemesi halinde 100 bin lira da faizsiz kredi vereceğiz. Uygulama 17 Aralık itibarıyla başladı. Genç girişimcilerimizi KOSGEB aracılığıyla uyguladığımız programa başvurmaya davet ediyorum" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 40
 • Sado 5 yıl önce Şikayet Et
  Ya he he he bunlar zaten böyleler zenginin mali fakırın çenesini yorar bunlar hep kendi yandaşlarına oynarlar
  Cevapla
 • fethullah ulutaş 5 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaş adamlar o zamanda genç girişimci diyordu esnafa 30bin dediler nerenizle dinliyonuz bimiyorumki senin brojen yoksa parayi gece kulüplerinde te çiçek hali yokya calisacaniz yatana su bile yok
  Cevapla
 • Genç 5 yıl önce Şikayet Et
  Genç veya kadın değilsem faydalanamıyor muyum yani? Nerde eşitlik?
  Cevapla
 • samsunlu 5 yıl önce Şikayet Et
  insanlardan oy topladınız meydanlarda farklı konuştunuz. şimdi karşılaştığımız tabloya bak işini kur faturalandır. param olsa sıze neden başvurayım. bir daha oy falan alamazsınız. insanların duygularıyla oynamayın ey siyasetçiler.
  Cevapla
 • mami 5 yıl önce Şikayet Et
  hep söylüyorum bunların yaptıgı her proje kagıt üzerinde teorik ,pratikte asla bişey yok .
  Cevapla
 • soner 5 yıl önce Şikayet Et
  Boşa dememişler NAM KÖR diye. Aç gözünü kör olma. Allah çarpar adamı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle