Gündoğdu: Mazlumlardan yana tarafız

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Filistin halkı özgür oluncaya kadar taraf olacaklarını söyledi ve ekledi:

Gündoğdu: Mazlumlardan yana tarafız
Gündoğdu: Mazlumlardan yana tarafız
GİRİŞ 12.07.2014 22:33 GÜNCELLEME 13.07.2014 12:15

Gündoğdu, “Memur-Sen dünyanın dört bir yanındaki mazlumların kimliğine bakmadan her zaman yanlarında oldu, olmaya devam edecek. Yine kimliğine bakmadan zalimlerin karşısında oldu, olmaya devam edecek. Biz Tarafız. Filistin halkı özgür oluncaya kadar da taraf olacağız. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır.  Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

Genç Memur-Sen tarafından iftar programı düzenlendi. Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Amacımız büyük Türkiye, Anadolu’yu hikmet eğitiminin merkezi yapmaktır. Bunu gençlerle başaracağız. Medeniyet fikrimizi, ilim, irfan ve kültür sütunları üzerine temellendireceğiz. Hem büyük Türkiye’yi hem de kadim medeniyeti birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu. Türkiye'de gençlerin ''bonzai'' ile zehirlendiğini ifade eden Gündoğdu, gençlerin geleceğe değerlerle hazırlanması gerektiğinin önemine dikkat çekti.

SİYONİST İSRAİL İNSANLIĞIN ORTAK UTANCIDIR

İsrail’in sahur ve iftar vakti Filistinlilere yönelik başlattığı ağır saldırıları kınayan Gündoğdu, “Memur-Sen dünyanın dört bir yanındaki mazlumların kimliğine bakmadan her zaman yanlarında oldu, olmaya devam edecek.  Yine kimliğine bakmadan zalimlerin karşısında oldu, olmaya devam edecek. Tarafız. Filistin halkı özgür oluncaya kadar da taraf olacağız. Gazze'de öldürülen çocukların sayısı bugün itibarıyla 30'un üzerinde. Bu sadece terörist devlet İsrail'in Gazze'ye saldırısı değil, batı uygarlığı ile İslam medeniyetinin kavgası. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır.  Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz” dedi. Gündoğdu, konuşmasında, konfederasyon tarafından yapılan yardımları hatırlatarak, ''Görünen o ki, Gazze'deki ateş yeni bir yardım kampanyasını başlatmamızı beraberinde getirecek'' dedi.

CUMHURBAŞKANI MAZLUMLARIN SESİ OLMALI

 Cumhurbaşkanlığı seçimi konusuna ilişkin de açıklamalarda bulunan Gündoğdu, 30 Mart yerel seçimleri öncesine göre üslupların olumlu olduğunu, nazik şekilde, demokrasinin ileri yansımalarını gördüklerini söyledi. Gündoğdu, ''Slogan 'Ekmek için Ekmeleddin.' Emek örgütüyüz ekmeği çok önemsiyoruz ama ekmekten önce cumhurbaşkanlığı gibi bir makama aday olanların en azından doğuştan gelen haklar, mal, can, din, akıl, nesil emniyeti gibi dini, ırkı, inancı ne olursa olsun bu hakların korunması için taraf olması gerekmez mi?'' diye sordu. Gündoğdu, “Biz dünya mazlumlarının sesi olacak bir Cumhurbaşkanı istiyoruz” dedi.

PERŞEMBE GÜNÜ ÇİN ELÇİLİĞİ ÖNÜNDEYİZ

Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur Türklerinin oruç tutmasının yasaklandığını hatırlatan Gündoğdu, haftaya perşembe günü Ankara'nın Çin Büyükelçiliği önünde iftar yaparak, oruç tutması yasaklanan Doğu Türkistanlıların yaşadığı sıkıntıyı duyurmak istediklerini bildirdi. Gündoğdu, “Doğu Türkistan'da yaşayan kardeşlerimizin oruç tutmasının yasaklanması vicdansızlıktır” dedi.

GENÇ MEMUR-SEN 81 İLDE TEŞKİLATLANDI

Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan ise, ayrım yapmadan bütün gençlikle gönül köprüsü kurduklarını belirterek, 81 ilde teşkilatlandıklarını söyledi.

 Beyhan, Genç Memur-Sen'in sadece kendi içine kapalı olmadığını, bütün gençlik teşkilatlarıyla ortak çalıştığını belirtti.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ