Girişimcilik ödülü Reis Makina'ya verildi

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), 2013 Yılı Girişimcilik Ödülü'ne Reis Makina'yı layık gördü.

Girişimcilik ödülü Reis Makina'ya verildi
Girişimcilik ödülü Reis Makina'ya verildi
GİRİŞ 24.03.2014 13:24 GÜNCELLEME 24.03.2014 13:24

İTO Başkanı İbrahim Çağlar ve Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat başta olmak üzere üst düzey protokolün de katılımlarıyla, İGİAD 10. Yıl Özel Programı ve 2013 Girişimcilik Ödülü Takdim Töreni, 20 Mart 2014 Perşembe günü, İstanbul Eyüp Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Geniş katılımla ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İGİAD tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. İGİAD'ın hangi alanlarda çalışmalar yürüttüğünü detaylarıyla aktaran tanıtım filminin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere İGİAD Başkanı Şükrü Alkan söz aldı. 2003 yılından bu güne, yaptıkları çalışmaları örneklerle anlatan Şükrü Alkan, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Programda, Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat, İTO Başkanı İbrahim Çağlar, AK Parti MKYK Üyesi Ömer Bolat ve AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati'nin protokol konuşmalarının ardından, 2013 Girişimcilik Ödülü Takdim Töreni'ne geçildi.

Her yıl, bir önceki yılın girişimci firmasını belirleyen Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), 2013 Yılı Girişimcilik Ödülü'ne Reis Makina'yı layık gördü.

Ahlaklı ve öz değerlerine bağlı girişimciliği teşvik etmek amacı ile, İGİAD'ın geleneksel hale getirdiği Girişimcilik Ödülü, Reis Makina Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili Dursun Topçu'ya takdim edildi.

Girişimcilik Ödülü'nü, İTO Başkanı İbrahim Çağlar ve İGİAD Başkanı Şükrü Alkan'dan alan Dursun Topçu, kendilerini onurlandırdıkları için İGİAD'a teşekkür etti. Dursun Topçu konuşmasında; Makina, İnşaat, Enerji, Hırdavat ve Nalburiye sektörlerinde, yüzyıla yaklaşan ticari geçmişleriyle faaliyet yürüttüklerini ve sektörde oluşturdukları tarihsel güveni, ticari başarıyla ve yenilikçi bir anlayışla geleceğe taşıdıklarını vurguladı. Geleneksel değerleri kurum kültürünün temel yapı taşı gördüklerini ifade eden Topçu, ticaretin yanında; müşterilerimizle sevgi, dostluk ve kardeşlik köprüleri tesis ederek, birlikte büyüme ve birlikte gelişmeyi kendimize ilke edindik, dedi.

İGİAD'ın 10. Yılının kutlandığı görkemli törende ayrıca, İGİAD'ın, bugünü, yeni vizyonu ve gelecekteki hedefleri anlatıldı.

Kamu kurum ve kuruluşları, oda ve birlikler ve STK temsilcilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen programa, iş dünyası da yoğun ilgi gösterdi.

KAYNAK: EKOTRENT
YAZDIR