Başbakan Erdoğan Koç'u üzecek o raporu imzaladı

Koç Grubu'nun kazandığı Türkiye'nin milli savaş gemisi projesi (MİLGEM) ihalesiyle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun (BTK) hazırladığı ve "Kamu zararı var" dediği raporunun Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığı öğrenildi.

Başbakan Erdoğan Koç'u üzecek o raporu imzaladı
Başbakan Erdoğan Koç'u üzecek o raporu imzaladı
GİRİŞ 07.08.2013 10:20 GÜNCELLEME 07.08.2013 12:48
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

MİLGEM ile ilgili son kararı bayram sonrası toplanması beklenen Savunma Sanayi İcra Komitesi verecek.
Hürriyet'te yer alan habere göre, MİLGEM kapsamında, Heybeliada'dan sonra Türkiye'nin ikinci milli savaş gemisi "Büyükada"nın eylül ayında Donanma'ya teslim edileceği öğrenildi.

RMK Marine ise bu gemilere ek olarak 6 savaş gemisinin seri üretimini bu ihale ile kazanmıştı.

MİLGEM için iki büyük Türk tersanesi RMK Marine ve Dearsan yarışmıştı. Ocak ayındaki Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı sonucunda ihale Koç Grubu'na ait RMK Marine'e kalmıştı.

İhaleye katılamayan diğer firmaların şubat ayında Başbakanlık'a şikayeti üzerine Teftiş Kurulu, mayısta inceleme başlatmıştı. Kurul 5 firmanın katılacağı bir ihale ile oluşan kamu zararının ortadan kalkacağı görüşünü dile getirdi.

YORUMLAR 13
 • muharrem tosun 6 yıl önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِBismillahirrahmanirrahim. koç gurubunu savunma sanayisinde yar almak istemesindeki tek sebep vardır üretilecek ürünlerin zaaflarını acıklarını israile vereceklerdir bu sebepten dolayı herhangi bir şekilde bu tür sitratejik noktalar ve calışmalarda koç ailesi ve ispanyol göçmenlerinden uzak tutulmalıdır .. yapıkları arabalar tenekeden farksız dunyanın parasına satış yapıyorlar koç ailesinin bu ülkeye faydası olmamıştır ben görmedim en azından faydalı görunen her yatırımları aslında zaman içinde zararlı olduğu ortaya cıkmıştır..
  Cevapla
 • bekir terzi 6 yıl önce Şikayet Et
  gemi yapar araba yapmaz.. bakmayın milgem olduğuna. toplama bir gemi yapar gene ülkeyi zarar kendini yarara sokar. öyle bir şirket ki ülkesini kazıklaya kazıklaya kaybettire kaybettire kazanıyor...
  Cevapla
 • enderr 6 yıl önce Şikayet Et
  otomobil yapamayız diyenler defolsunlar!!!. Sayın Başbakan haklı ve dik duruşlu tavırlarınızdan dolayı sonsuza kadar arkanızdayız bu millet çok çekti, çok cefa çekti bazıları boş yere çekildi ama çok şükür des çıkarıldı...
  Cevapla
 • mustafa akgül 6 yıl önce Şikayet Et
  koç gurubu yerli otomobil üretmeye yanaşmıyor,bunu türkiyede herkes bilir.. ama bunları eleştirenler türkiyeyi sömüren Albayrakları neden eleştirmezler.buyursun Albayraklar üretsin,anadolu kaplanları Anadolu aslanları dediğiniz rantiyeciler üretsin.
  Cevapla
 • Cafer UÇA 6 yıl önce Şikayet Et
  ozdegel Rumuzlu. Anlaşılan asker silah sanayimizin ne kadar geliştiğni göremiyecek kadar olaylara ideolojik yaklaşmana üzüldüm.. Sen geçmiş te kalmışsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle