Kamuya yeni bir çalışma modeli geliyor!

Türkiye başkanlık sistemini tartışırken kamuya yeni bir çalışma modeli geliyor.

Kamuya yeni bir çalışma modeli geliyor!
Kamuya yeni bir çalışma modeli geliyor!
GİRİŞ 09.04.2013 07:52 GÜNCELLEME 09.04.2013 07:52
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 657 Sayılı Yasa'da değişiklik öngören çalışmasına göre üst düzey bürokratlar bakanla birlikte gelip bakanla gidecek. Özel sektörden de doğrudan bürokrat atanabilecek. Böylece özel sektörde alanında uzman, kalifiye isimler herhangi bir bürokratik engele takılmadan bakanlıklar da dâhil bütün kamu kuruluşlarında yöneticilik yapabilecek. Bakanlığın hazırladığı tasarıyla kamuda yönetici olmanın şartları kolaylaştırılacak. Kamuda yönetici olmak için gereken 10-12 yıl çalışma şartı 5 yıla indirilecek.

MARKA İSİMLER ATANACAK

Tasarıya göre kamuya atanacak yönetici adayının en az 5 yıllık özel sektör deneyimi olması gerekiyor. Ancak bu sürenin 10 yıl olmasını içeren bir başka alternatif daha var. Atanan yöneticilerin özel sektörde başarılarıyla marka olmuş isimler arasından tercih edilmesi planlanıyor. Bu yöneticiler memur statüsünde olmayacak. Görev süreleri bitince kamuyla ilişkileri de kesilecek.

KAYNAK: SABAH

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 2
  • Barış Aydınoğlu 7 yıl önce Şikayet Et
    Bir çalışmada özel sektör için yapsanız keşke... Yağlı tabaka için sürekli bir şeyler gündemde oluyor,ama kölelik sisteminde çalışan özel sektör mağdurları için hiçbir çalışma yok.Onlara daya asgari ücreti,akşama kadar çalışsınlar.Nasılsa özel sekötürün tanrıları patronlar.İsterlerse işten atarlar,isterlerse alırlar.Çünkü devlet içinde devlet gibidirler.Kimse onlara laf giydiremez.İçine tüküreyim böyle işin...
    Cevapla
  • Murat Diniz 7 yıl önce Şikayet Et
    Habercilik başarısı. Nasılsa tıklanıyor diye çevirip çevirip yayınlayın :) Memura Müjde, Memura Şok, İşte O kararlar, Memurların hayatı değişiyor, Memurlukta devrim başlıklarıyla da bu haberi bekliyoruz.
    Cevapla