SGK'dan bayram ikramiyesi açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, “Emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramlarında bin’er TL bayram ikramiyesi vereceğiz. 12,3 milyon vatandaşımıza ilk ikramiye ödemesi önümüzdeki Ramazan Bayramı öncesinde yapılmış olacaktır” dedi.

SGK'dan bayram ikramiyesi açıklaması
SGK'dan bayram ikramiyesi açıklaması
GİRİŞ 24.05.2018 13:25 GÜNCELLEME 28.05.2018 11:00
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, “Emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramlarında bin’er TL bayram ikramiyesi vereceğiz. 12,3 milyon vatandaşımıza ilk ikramiye ödemesi önümüzdeki Ramazan Bayramı öncesinde yapılmış olacaktır” dedi.  

İl Müdürü Nejat Deniz, yapılandırmanın getirdiği fırsatlara da değindiği açıklamasında, yeni yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait idari para cezası ve sigorta prim borçları, iş kazası veya meslek hastalığı sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz bağlanan gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, 4-b sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak prim borçlarını kapsadığını belirtti.

 

"4-b sigortalıları borçsuz hale gelecek"

Öte yandan Deniz, 4-b sigortalılarına yönelik, 31 Mayıs 2018 öncesine ait prim borçları ve bu primlere ilişkin hizmet sürelerini talep etmeleri halinde dondurulacağını ve bu borçların takibinin yapılmayacağını belirtti ve  “Dondurulan bu hizmet süreleri istendiği takdirde gerek sigortalılar gerekse hak sahipleri tarafından canlandırılabilecek. Böylece, dondurulan hizmet süreleri ile 4-b sigortalıları borçsuz hale gelecek ve bundan sonraki aylarda primlerini 5 puanlık teşvik ile indirimli ödeyecek, aynı zamanda sağlık yardımlarından da yararlanabilecektir” dedi.

"Ödeme yükümlülüklerini de yerine getiriyor"

Ayrıca Deniz, 4-b (Bağ-Kur), Ek-5 ( Tarım Sigortası) ve Ek-6 (Ticari Taksi-Dolmuş Şoförlerinin Sigortalılığı ) ncı madde kapsamındaki sigortalılar, borçlarını yapılandırmaları, yapılandırılan borç haricinde altmış günden fazla prim ve prime ilişkin borçlarının bulunmaması ve yapılandırılan borçların ilk taksitini ödemeleri ve ödeme yükümlülüklerini de yerine getiriyor olmaları kaydıyla sağlık hizmetlerinden yararlanmaya başlayacaklarının altını çizdi.

"Güncellenen borçların peşin ödenmesi halinde  yüzde 90’ı silinecek"

Ayrıca Deniz, 18 ila 29 yaş aralığındaki gençlerin ilk defa işyeri açarsa, 1 yıl boyunca sigorta primlerinin devlet tarafından ödeneceğini ve sermaye şirketlerinin ortaklarının yararlanamayacağı bu düzenlemeden gerçek kişi gelir vergisi mükellefleri ile adi şirket ortaklarının 1 tanesi yararlanabileceğini dile getirdi. Çalışma hayatına ilişkin çok önemli düzenlemelerin yer aldığı 7143 sayılı Kanun yapılandırmasının diğer yapılandırmalardan farkına da dikkat çeken Deniz,  “Güncellenen borçların peşin ödenmesi halinde çıkan tutarının  yüzde 90’ı silinecektir ki bu çok önemli. Daha önce böyle bir düzenlemeye gidilmedi. Önceki yapılandırma kanunlarına göre yapılandırmaları devam edenler de ilk taksit ödeme süresi içerisinde kalan taksitlerinin tamamını peşin olarak öderlerse oluşan borç tutarının yüzde 90’ı silinecek“ diye belirtti.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Burcu 3 yıl önce Şikayet Et
  Hep memurlar alsin zammi ikramiyeyi bu dunyanin işini yapan işçilere hiç hak tanimayin emi aldigimiz asgari ücret yetmiyorrrr sayin baskanimiz bankalarda kredi basvurusu bi okadar cogaldi diyor insanlar napsin çalıp cirpsinlarmi artik duyun sesimizi ASGARİ UCRETLE ÇALIŞAN TER DOKEN GERCEKTEN EMEK VEREN INSANLARIDA GÖRÜN ARTIK..........
  Cevapla
 • Hülya 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın başkanımıza soruyorum iki çocuk ve ev kira maaş 1600 tl agide içindeymiş bize söylenen kocada yok kiralar en ucuzu 800tl gerisinide siz hesepleyın nasıl geçinmemizi bekliyorsunuz
  Cevapla
 • m aslan 3 yıl önce Şikayet Et
  en az ücreti asgari ucretle çalışanlar alsin birede gelip memurlardan bahsetsin allah gözünüzü doyursun
  Cevapla
 • Çakır27 3 yıl önce Şikayet Et
  ben özel sektörde 14 yıl çalıştım ve şu an sözleşmeli memurum; şunu belirteyim ki özel sektörde aldığım ücretle kamudan aldığım ücret arasında 200 lira bile oynamıyor. bizim için kamunun tek artısı akşamları evdeyim ve hafta sonu tatilim var. fakat 14 yıl ben geceli gündüzlü, bayram yok, tatil yok, ayın her günü iştesin ama ben yinede kira vb. şartlarla geçinerek evimi aldım. bilmem anlatabildim mi...
  Cevapla
 • abdullah şahinbay 3 yıl önce Şikayet Et
  herşey den memurlar yararlanıyor zaten azda memurlar eksik kalsın oturdu yerde para alıyorlar olan bize oluyor sürünüyoruz akşama kadar ayakta
  Cevapla
 • Cihad 3 yıl önce Şikayet Et
  Memur dirsek çürütürken sen mışıl mışıl uyuyordun. Hakkına razı ol ve otur oturduğun yerde.
  Cevapla
 • Saliha 3 yıl önce Şikayet Et
  Sigprta öncesi doğum yapanlarda borçlansın yaşım doldu gün eksiğim var borçlansam emekli olacam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle