Fakıbaba: 3 yıl içinde et ithalatı bitecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, 2.5- 3 yıl içinde et ithal eden bir ülke olmayacaklarını söyledi.

Fakıbaba: 3 yıl içinde et ithalatı bitecek
Fakıbaba: 3 yıl içinde et ithalatı bitecek
GİRİŞ 07.08.2017 12:12 GÜNCELLEME 07.08.2017 12:12

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik yeni bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Fakıbaba, 2.5- 3 yıl içinde et ithal eden bir ülke olmayacaklarını söyledi. Fakıbaba, üreticiyi tefeciye mahkum etmeyeceklerini, yılda 2 kez destek vereceklerini belirtirken, buğday ithal edilmediğini de söyledi.

BUĞDAY İTHALATI

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu'nun buğday ithalatında gümrük vergisinin düşürülmesinin çiftçiyi zorda bıraktığına ilişkin konuyu gündeme getirmesine karşılık Bakan Fakıbaba, "Şu anda buğday ithalatı var mı? Yok. Olduğu zaman biz ne güne duruyoruz burada. Biz her zaman üreticinin ve tüketicinin yanındayız" diye cevap verdi. 

YILDA İKİ KEZ DESTEK

Fakıbaba, daha önce yılda bir kez ödenen desteklemelerin sonbahar ve ilkbaharda olmak üzere iki defada ödeneceğini belirterek, “Çiftçiye paranın lazım olduğu zamanda üreticimizi tefeciye mahkum etmeyeceğiz."

ET İTHALATI KONUSU

Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, hayvancılık sektörüyle ilgili olarak dersini iyi çalıştığını, yeni bir çalışma içinde olduklarını ve önümüzdeki 2.5 - 3 yıl içinde et ithal etmeyecek duruma geleceklerini söyledi. 

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR