İstihdam, çalışılan saat ve maaş azaldı

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 3.5, çalışılan saat yüzde 3.6, brüt ücret-maaş da yüzde 0.4 azaldı

İstihdam, çalışılan saat ve maaş azaldı
İstihdam, çalışılan saat ve maaş azaldı
GİRİŞ 30.05.2017 12:41 GÜNCELLEME 30.05.2017 12:41
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı birinci çeyrek inşaat işgücü girdi endekslerini açıkladı. 

Buna göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2017 yılı birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3.5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12.6 oranında azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2017 yılı birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3.6 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 13.1 oranında azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2017 yılı birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.4 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1.1 oranında arttı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
inşaat sektörü
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • gokhan 3 yıl önce Şikayet Et
    inşaat sektörüne nedne bu kadar ilgi var? sanayicilerdir bu ülkeyi ayakta tutan köklü yatırımlar yapan. İnşaat sektörü değer bırakmaz ülkelere. İstihdamlar geçicidir. milletin alım gücü olmadığı zaman betondan başka birşey değildir.
    Cevapla