Nihat Özdemir’den elektriğe zam sinyali

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği Başkanı Nihat Özdemir yılbaşında elektriğe yüzde 7-8 oranında zam gelebileceğini söyledi.

Nihat Özdemir’den elektriğe zam sinyali
Nihat Özdemir’den elektriğe zam sinyali
GİRİŞ 26.11.2015 12:07 GÜNCELLEME 26.11.2015 12:10
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

BEDAŞ’ın ortaklarından Limak’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin başkanlığını yürüten Nihat Özdemir yılbaşında elektriğe yüzde 7-8 oranında zam gelebileceğini söyledi. Özdemir uzun vadede ise zammın yüzde 15-20 arasında olması gerektiğini ifade etti.

Özdemir burada yaptığı açıklamada bir süredir elektrik fiyatlarına zam gelmediğini belirterek, “Bir süredir elektrik zammı yaşanmadı. Fakat maliyetlerimiz artmakta. Girdilerimizden birçoğu petrol ve doğalgazla ölçülüyor, fiyatlar dünyada düşük ama hepimizin bildiği gibi kurlar arttı. Bunu göremedik. Hepimizin bildiği gibi asgari ücret artacak. Yeni toplu sözleşmelere etkisi olacak bunun. 1 Ocak 2016’dan itibaren yeni elektrik fiyatları açıklanacağı zaman belli bir zam olabilir" dedi. 

Zam oranına EPDK ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın karar vereceğini belirten Özdemir, "Bu zammı da EPDK ile Enerji Bakanlığı bir araya gelecek girdilere bakacak. Halka büyük bir zarar vermemek üzere fiyatlarda oynamalar olabilir. Acaba bu artan elektrik fiyatları dağıtımcılara mı gidiyorlar diyecekler. Bir elektrik fiyatının içinde ancak %10 civarında dağıtım payı var.  Onun için bu karar yakın zamanda verilecek. Elektrikte bir zam beklentisi olabilir. Yüzde 15 ile 20 arasında bir zam olması gerektiğine inanıyorum. Bunu bir anda yapmak doğru değil. 2016 yılı içinde yüzde 7-8 gibi bir zamla yeni yıla başlayabiliriz" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 27
 • AKINCI 1453 5 yıl önce Şikayet Et
  bir millet neye layiksa öyle yönetilir....
  Cevapla
 • dindar 5 yıl önce Şikayet Et
  Elhamdulilah, hic farketmez. Isterlerse %100 zam yapsinlar yine Reis, yine Ak parti. Reisimiz ne derse o.
  Cevapla
 • Doğan 5 yıl önce Şikayet Et
  Seçimlerden önce böyle demiyordu sayın Devlet yetkililerimiz...Seçimler bitti ya nasıl olsa, zam yağmurları da başlar artık.Millet zaten üç kuruşla zar zor geçiniyor kaşıkla ver ,kepçeyle al. Nedir bu milletin yıllardır çektiği yahu.
  Cevapla
 • dün petrol 5 yıl önce Şikayet Et
  bugün elektirik haberi.alın istikrar işte
  Cevapla
 • Vtndş 5 yıl önce Şikayet Et
  Zamlar başlıyor desenize...,memura kaşıkla verilen kepçeyle geri mi alınıyor..!
  Cevapla
 • vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  askeri ücetle çalışanlar napsın hep memur sanki az para alıyonuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle