Petkim'de eylem sona erdi

Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi Başkanı Ahmet Oktay, istedikleri şartlar yerine geldiği için Petkim'deki eyleme son verdiklerini belirtti.

Petkim'de eylem sona erdi
Petkim'de eylem sona erdi
GİRİŞ 01.06.2015 23:28 GÜNCELLEME 01.06.2015 23:28
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi Başkanı Ahmet Oktay, şirket üst düzey yöneticileriyle yaptıkları görüşme sonucu Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde uzlaşmaya vardıklarını, eyleme son verdiklerini belirtti.

Oktay, yaptığı açıklamada, Petkim'de TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle başladıkları eylemin 5'inci gününde, İstanbul'da şirketin bağlı bulunduğu grubun yöneticileriyle görüşme yaptıklarını belirtti.

YÜZDE 6 GENEL ZAM VE İKİ BAYRAM İKRAMİYE

Görüşmeler sonucu TİS maddelerinde uzlaşıya vardıklarını anlatan Oktay, "Görüşmeler sonucu taleplerimizin yüzde 90'ı yerine geldi. 2006 öncesi ve sonrası giren işçiler arasındaki ücret farkının azaltılmasına yönelik düzenleme yapıldı. Yüzde 6'lık genel zam ve iki bayram ikramiyesi alınması konusunda da anlaşıldı. Konuyla ilgili ayrıntılı açıklamayı yarın yapacağız. Sağlanan uzlaşmayla eylemimiz sona ermiştir" dedi.

Aliağa ilçesindeki Petkim tesislerinde çalışan Petrol-İş Sendikası'nda örgütlü bin 850 işçi, 2015-2016 dönemi TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması ve Yüksek Hakem Kurulu'na taşınması üzerine 28 Mayıs Perşembe 08.00 vardiyasıyla eyleme başlamıştı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Emekli-İm 5 yıl önce Şikayet Et
    Biz de isteruk..Hem de Kurban bayramına özel, bir Bayram ikramiyesi olsa iyi giderdi hani..Kurban,beleşe gelirdi..Davarcılar,Kurbanda davara habire yemi veriyor,karınlarını su ile doldurup fiyatı iki katına getiriyorlar..karşılığı bedavadan bir ikramiye olursa; İşkembeye giden paraya acımazdık bari..
    Cevapla
  • aamatm 5 yıl önce Şikayet Et
    kasıtlı yapılıyo seçim öncesi
    Cevapla