İstanbul'da 5 bin okul servisi takip altında

Çocuklarını okula servis aracıyla gönderen veliler artık ‘ Araç neden geç kaldı, acaba çocuğum kaza mı geçirdi?' sorusunu sormuyor. Arvento Araç Takip Sistemleri, İstanbul'da 5 bin okul servisini geliştirdiği sistemle kontrol altına aldı.

İstanbul'da 5 bin okul servisi takip altında
İstanbul'da 5 bin okul servisi takip altında
GİRİŞ 09.09.2013 09:40 GÜNCELLEME 09.09.2013 09:40

Araç takip sistemleri sadece şirketlerin cirolarında tasarruf sağlamakla kalmıyor, çocuklarını okula servis aracıyla gönderen velilerin kaygılarını da gideriyor.  Türkiye'nin lider araç takip sistemleri şirketi Arvento, İstanbul'daki 5 bin servis aracını, geliştirdiği ‘Servis Araçları Takip ve Kontrol Sistemi' ile kontrol altına aldığını açıkladı. Sistem sayesinde servis aracının hareket saatleri, servise binecek öğrencilerin saat kaçta, hangi noktadan alınacakları, bu öğrencilerin, okula ve eve varış saatleri, servis aracının duraklama yaptığı yerler, duraklama süreleri gibi bilgiler anında görülebiliyor.

İnternet üzerinden sürekli takip

Arvento Genel müdürü Özer Hıncal, “Servis araçlarına tesis edilen veri cihazları ve GPS uydularından alınan veriler sayesinde veliler ve okul müdürleri internete bağlanabildikleri her yerden, servis araçlarını izleyebiliyor” dedi.

Servis yaklaştığında SMS geliyor

İSTAB Başkanı Hakan Orduhan ise, “Öğrencileri taşıyan servis araçlarının durumları ile ilgili annelerin ve velilerin meraklarını giderme konusunda Arvento çok iyi çalışmaları olan bir firma. Zaten Pazar lideri. Velilere servis yaklaştığında SMS atılması, tanımlı bölgeler kurarak, bu tanımlı bölgelere her gün araçların kaçta geldiğinin otomatik kontrolü gibi birçok veriyi Arvento bize sağlıyor, bundan dolayı da ciddi bir tasarrufumuz oluyor” dedi.