'Papaz'ın kilosu 150 liradan satışa çıktı

Sıcak bölgelerden toplanan erik, kilosu 150 liradan satışa sunulurken, badem çağlasının fiyatı 60'dan 20 liraya geriledi. Havaların ısınmasıyla Akdeniz ve Ege'nin kıyı, sıcakbölgelerinden toplanan baharın müjdesini meyveler, tezgahlardaki yerini almaya başladı.

'Papaz'ın kilosu 150 liradan satışa çıktı
'Papaz'ın kilosu 150 liradan satışa çıktı
GİRİŞ 13.03.2013 08:14 GÜNCELLEME 13.03.2013 17:52
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Az miktarda olması nedeniyle erik ve badem çağlası, oldukça pahalıya satılıyor. Yaklaşık bir hafta öncesine kadar kilosu 60 liradan satılan badem çağlası, 20 liraya gerilerken, erik yüksek fiyatıyla dikkati çekiyor.

24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 91 lira civarında seyrederken eriğin, papaz eriğinin kilosu 150 liradan satılıyor. 100 gramında 10 ila 15 adet arasında bulunan eriğin tanesi, iriliğine göre 1,5 liralık fiyatıyla bir ekmekten pahalıya geliyor. Hatta bir erikle 75 kuruşluk iki ekmekten alınabiliyor.

Balıkesir'de manavlık yapan Mücahit Avcı, Antalya ve Mersin civarlarından gelen meyvelerin ilgi gördüğünü belirterek, "Bir yıl beklenen meyveler belli ki özlenmiş, azar azar da olsa satılıyor" dedi.

Eriğin 100'er gramlık paketlerde satıldığını dile getiren Avcı, "100 gramı 15 liradan alıcı buluyor. Maddi durumu iyi olanlar ile hamileler, pahalı da olsa alıyor. Badem çağlası bir haftada 60 liradan 20 liraya geriledi. Biraz daha sabredilsin, erik de ucuzlayacaktır" diye konuştu.

YORUMLAR 12
 • chezy_chez 11 yıl önce Şikayet Et
  .... Bu tür meyveleri önceden alıp derin dondurucuya koymakta fayda var..(: Sonra mazallah hamile eşiniz kış vakti ister ocağınıza incir ağacı dikilir..(: Demedi demeyin..(:
  Cevapla
 • erdal 11 yıl önce Şikayet Et
  can erige neden papaz denmis erinmedim baktim sozluge. ve gordum ki bal tutan parmagini yalar cikti yani bu papazlar zamaninda kucuk olan erikleri istemezler imis cemaat den cemaat de mecburen iri olanlari ayiklar papazlara verir imis de bu iri eriklerin adi papaz cinsi erik kalmis
  Cevapla
 • alacalı yız 11 yıl önce Şikayet Et
  CAN ERİĞİNE PAPAZ İSMİNİ TAKAN KİMSE .... PAPAZ KADAR BAŞINA TAŞ DÜŞSÜN HEMİİ .... lütfen her lokmaya başlarken besmele ile başlıyalım ...
  Cevapla
 • Muhammet YILDIRIM 11 yıl önce Şikayet Et
  papaza iltifat!!!!!!. hangi papazın bir dikili ağacı varda "papaz eriği" oluyo hala anlamış değilim.şu bizim yabancı hayranlığımız bakın nerelere varıyor.papaza can eriği imamada bayılmak düşüyor vah vah ki ne vah...
  Cevapla
 • ahmet akpinar 11 yıl önce Şikayet Et
  can erik. Fazla yemeyin cırcır olursunuz :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle