Halkbank sıfır faiz ile 6 ay ödemesiz 225 bin TL'ye kadar kredi veriyor! İşte başvuru detayları - YAZDIR

Halkbank ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş kadın girişimcilere sıfır faiz oranı ile 6 ay ödemesi 36 ay vade ile 225 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlıyor. İşte sıfır faizli kredi başvuru şartları ve merak edilen diğer tüm detaylar…

 • GİRİŞ10.04.2021 10:37
 • GÜNCELLEME10.04.2021 15:32

Halkbank’tan sıfır faiz oranı ile 225 bin TL’ye kadar kredi fırsatı! Faizlerin yükselmesi ile birlikte ekonomik daralmaya yaşan vatandaş ve işletme sahipleri düşük faiz oranları ile kredi veren bankaların kapısını çalarak ekonomik sıkıntılarını aşmaya yolunu tercih ediyor. Halkbank ise kadın girişimcilere özel 225 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi finansman desteği sağlıyor. Kredi 6 ay ödemesiz olarak en fazla 36 aya varan eşit taksitler şeklinde kullandırılıyor. Peki Halkbank sıfır faizli kredi avantajından kimler yararlanabilir? İşte merak edilen tüm soruların cevapları…

Sıfır faizli kadın girişimci kredisi nedir?

Kadın Girişimci Kredisi İlk defa iş kuracak ya da işini kurmuş kadın girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla sunulan sıfır faizli kredi paketidir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Halkbank Sıfır faizli Kadın Girişimci Kredisi’ne Halkbank şubeleri aracılığı ile kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru Şartları Neler?

Halkbank Sıfır faizli Kadın Girişimci Kredisi başvuru şartları bankanın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. İşte başvuru şartları;

 1. “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında, kredi başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olanlar.

 2. Ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar.

 3. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni bitirenler.

 4. KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankamıza sunan, kredi başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlar.

Kredinin Özellikleri Neler?

 • Azami kredi limiti, işini kurmuş kadın girişimciler için 100 bin TL, yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimciler için 50 bin TL’dir.

 • Kredi vadesi; 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 36 aydır.

 • Kredi, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.

 • Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.

 • Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır.

 • Kadın Girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL KMH ve asgari 5 bin TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanmaktadır.