2019 İŞKUR TYP ile personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? - YAZDIR

İŞKUR TYP personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Güvenlik, MEB Çevre Düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik alanlarında görevlendirilecek İŞKUR'un Toplum Yararına Programları (TYP) başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Buna göre 6.800 kişilik personel istihdam edilecek.

  • GİRİŞ30.09.2019 11:16
  • GÜNCELLEME30.09.2019 11:17

İŞKUR'un Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında okullarda istihdam edilmek üzere İzmir, Aydın, Ağrı, Antalya, Artvin, Bolu, Bayburt, Ordu, Van, Düzce ilerinde  6.800 kişilik personel istihdam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Güvenlik, MEB Çevre Düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik alanlarında görevlendirilecek adaylar başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamladı. Buna göre Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından kısa sürede sonuçlar açıklanacak. İŞKUR'un E-Devlet sayfası üzerinden sorgulanabilecek olan İŞKUR TYP başvuru sonuçları, başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından kolayca öğrenilebilecek.

 

 

ADAYLAR NASIL BELİRLENECEK?

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir.

 

 

- Noter kurası yöntemi,

- Liste yöntemi,

- Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi.

TYP HAFTALIK ÇALIŞMA SAATİ VE MAAŞLAR

Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında okullarda istihdam edilecek adaylar Asgari ücret (2.020,90 TL) alacak. Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri (1.113,14 TL) karşılanacaktır. TYP’de haftalık çalışma süresi ise kırk beş saattir.