KPSS 50, 60 ve 70 puanla alım yapan kamu kurumları! Başvuru şartları neler? - YAZDIR

Kamu kurum ve kuruluşlarına KPSS 50, 60 ve 70 puanla çok sayıda memur alımı yapılıyor. Farklı puanlarla toplamda 3 kurum bünyesine yapılacak olan alımların detayları belli oldu. Peki KPSS 50, 60 ve 70 puanla alım yapan kamu kurumları neler?

  • GİRİŞ24.08.2019 10:59
  • GÜNCELLEME24.08.2019 11:00

Devlet memuru olarak çalışmak isteyenler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvurusunda bulunarak sınavdan yeterli düzeyde not almalıdır. Kamu Personeli Seçme Sınavından 50, 60 ve 70 alan adaylar için 3 farklı kamu kurumunda iş imkanı sunuluyor. İşte KPSS puanı ile alım yapan o kurumlar...

 

KPSS 50, 60 ve 70 İLE ALIM YAPAN KAMU KURUMLARI

- Malatya İnönü Üniversitesi: 50 KPSS puanı ile memur alımı yapıyor.

 

- Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı: 60 KPSS puanı ile memur alımı yapıyor.

- Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü70 KPSS puanı ile memur alımı yapıyor.

KONTENJAN DETAYLARI

Yukarıda yer alan 3 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında yer alan açık kadrolar şu şekilde,

50 KPSS Puanı İle Memur Alımı

İnönü Üniversitesi tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların en az 50 KPSS puanıyla olacağı aktarıldı. Sözleşmeli Sağlık Personeli kadrosuna yapılacak olan personel alımları Hemşire, Sağlık teknikeri Fizik Tedavi, Sağlık Teknikeri Radyoloji, Sağlık Teknikeri Anestezi kadrolarına olacak.

60 KPSS Puanı İle Memur Alımı

MSB Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanı, Deniz Kuvvetleri bünyesine Muvazzaf Subay temini için yapılacak. 60 KPSS ile başvuru yapılacak alımlar öğretmen ve mühendis sınıfından olacak.

Detaylar İçin Tıklayınız!

70 KPSS Puanı İle Memur Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 300 İdare Memuru alımı yapılacak. Adayların bu ilan için en az 70 KPSS puan şartını sağlamaları gerekiyor.