İŞKUR ortaöğretim mezunu büro memuru alımı yapıyor! Başvuru şartları neler? - YAZDIR

İŞKUR tarafından yayımlanan ilana göre, kamu ve özel sektöre en az lise mezunu büro memuru alımı yapılıyor. Büro memuru başvuru ekranı ve şartları haberimizde...

  • GİRİŞ12.12.2018 11:40
  • GÜNCELLEME12.12.2018 11:40

10 yılda 7,5 milyon vatandaşı iş sahibi yaparak istihdamı kolaylaştıran ve işgücü arzı ile talebini eşleştiren İŞKUR, büro memuru alımı yapıyor. Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan büro memuru ilanına başvuru yapacak adayların ortaöğretim (lise) mezunu olmaları gerekmektedir. İstihdam edilecek büro memurları genel olarak ofis içerisindeki işlerin yapılması, belge ve evrakların düzenlenmesi, faturaların kesilmesi, birimler arası irtibatın sağlanması, ofis içerisindeki dosyalar ve bunların gerekli düzeninin sağlanması işleri ile uğraşacaklardır. Peki başvurular nasıl yapılacak? Başvuru şartları nelerdir?

BÜRO PERSONELİ NE İŞ YAPAR?

Büro personeli; şirketlerin büro ya da ofislerinde, günlük işleyişten sorumlu olan ve işlerin koordineli bir şekilde yürütülmesini sağlayan personeldir. Şirketin statüsüne göre başvuru alma, bilgisayar girişleri sağlama, günlük yazışmaları ayarlama, arşivleme, raporlama gibi işleri yürütme ve ilgili kurum/kuruluşlarla bağlantı kurma gibi işlerden büro personeli sorumludur.

 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

- En az lise (ortaöğretim) mezunu olmak, ( önlisans lisans mezunları için ilanlar da yer almaktadır)

- İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

- Office programlarına hakim olmak,

- Ofis içi giyim ve kuşamına dikkat etmek,

- Güler yüzlü olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR tarafından yayımlanan büro memuru ilanlarına başvuru yapmak için BURAYA tıklayarak ilanları görebilir ve kendinize uygun olan ilana başvuru yapabilirsiniz.