17 iş insanına gözaltı kararı! 4'ü yakalandı - YAZDIR

Terör örgütü FETÖ'nün finansal kaynaklarından olup, kayyum atanan Bank Asya'ya el konmadan önce girdiği ekonomik çöküşte örgüt elebaşının talimatıyla finansal destekte bulunmak için fonlama yapan 4'ü kadın 17 iş insanı İstanbul'da düzenlenen operasyonlarda gözaltına kararı verildi. Bu isimlerden 14'ü gözaltına alındı.

  • GİRİŞ16.11.2018 10:51
  • GÜNCELLEME16.11.2018 11:24

FETÖ'nün finansal kaynaklarına yönelik olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve MASAK tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında, MASAK uzmanlarınca yapılan soruşturma ve incelemelerde, örgütün bankası olarak bilinen Bank Asya'ya devlet tarafından el konulmadan önce girdiği mali çöküş sırasında süreci durdurmak için örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla bankaya fonlama yaptığı belirlenen 4 iş insanı belirlendi.

 

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ

Derinlemesine incelemeye alınan finansal destek çalışmasında bu 4 iş insanına bağlantılı olarak fonlamaya katıldıkları belirlenen 4'ü kadın 13 iş insanı daha belirlendi.

14'Ü GÖZALTINA ALINDI

 

Yapılan tespitlerin ardından savcılık talimatıyla harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri gözaltı kararı çıkarılan 17 iş insanından 4'ü kadın 14'ünü bu sabah düzenlediği operasyonlarla yakalayarak gözaltına aldı.