THY'nin bu seferki yolcuları çok farklıydı! - YAZDIR

Çekya'da bulunan doğal yaşamı destekleme ve üreme merkezinden alınan dört kaplan, üçer aslan ile çita, iki vaşak ve puma, sertifikalı personel eşliğinde Turkish Cargo tarafından İstanbul'a nakledildi.

  • GİRİŞ06.10.2018 11:20
  • GÜNCELLEME06.10.2018 11:23

Turkish Cargo, dört kaplan, üçer aslan ile çita, iki  vaşak ve pumayı Çekya'nın başkenti Prag'dan İstanbul'a güvenli şekilde ulaştırdı. 

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya  göre, dünyanın 122 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo  markası olan Turkish Cargo, vahşi yaşamın en yırtıcı türleri olarak bilinen  hayvanları taşıdı.

 

 

Özel kargo hizmeti kapsamında, 4 kaplan, 3 aslan, 3 çita, 2 vaşak ve 1  puma Prag'dan İstanbul'a güvenli şekilde getirildi. Canlı hayvan taşımalarına en  üst düzeyde özen göstererek gökyüzünde doğal yaşam alanına yakın koşullar  oluşturan Turkish Cargo, Çekya'daki doğal yaşamı destekleme ve  üreme merkezinden alınan canlı hayvanları, başarılı bir şekilde İstanbul'a  ulaştırdı. Yırtıcılara, uçuş süresince bakıcıları, görevli veterinerler ve  Canlı  Hayvan Taşıma Yönetmeliği (IATA-LAR)  sertifikalı Turkish Cargo personeli eşlik  etti.

Yabani hayvanların yasa dışı ticaretini engellemek ve bu konuda  sektörel farkındalığı artırmak amacıyla, 2017 yılında "United For Wildlife  Buckingham Palace Declaration (UFW)" bildirisini onaylayan THY, canlı hayvan  taşıma süreçlerine ve hayvan haklarına verdiği önemi ortaya koymuştu.

Turkish Cargo, dünyanın 122 ülkesinde sunduğu canlı hayvan  taşımacılığı hizmeti için kabul, depolama ve sevk süreçlerinde IATA LAR  yönetmeliğini referans alıyor ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon,  kafesleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını canlı hayvan taşıma sürecinde  harfiyen uyguluyor.