Bakan Bolat açıkladı! Kooperatiflere destek paketi

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı kapsamında, kooperatiflere mal alımlarında 400 bin, hizmet alımlarında 60 bin, nitelikli personel istihdamında personel başına 204 bin lira hibe verileceğini açıkladı.

GİRİŞ 04.07.2024 09:10 GÜNCELLEME 04.07.2024 10:34
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Karşılıksız para desteği ile ilgili yeni açıklama geldi. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından hibe destek programına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bolat'ın açıklaması şöyle:

Müjdemiz olsun!

Ticaret Bakanlığı olarak, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programımız (KOOP-DES) kapsamında, kooperatiflerimize projeleri bazında nakdi destekler sağlamaya devam ediyoruz.

LİMİTLER AÇIKLANDI

Bu kapsamda; 2024 yılı ikinci çağrı dönemini kooperatiflerimizin başvurularına açmış bulunuyoruz. Kooperatiflerimiz; mal alımlarında 400.000 liraya, hizmet alımlarında 60.000 liraya, nitelikli personel istihdamlarında bir personel için yıllık 204.000 liraya ve iki personel içinse yıllık 408.000 liraya kadar hibe desteklerimizden faydalanabilecektir.

31 TEMMUZ'A KADAR BAŞVURU YAPILABİLECEK

Ticaret Bakanlığımız görev alanında yer alan tüm kooperatiflerimize ve üst kuruluşlarına açık olan Program kapsamındaki proje başvuruları, 31 Temmuz 2024 tarihine kadar Ticaret İl Müdürlüklerimize yapılabilecektir.

Tüm kooperatiflerimize hayırlı olsun.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • KURTARAN 6 gün önce Şikayet Et
  Yurtdışından gelen ve 6 aydan uzun süre Türkiyede kalan Yabancı Plakalı araçlardan ve Yabancı Bayraklı Lüks Yatlardan yüksek oranda her yıl MTV alınsın, Ekonomi kurtulsun.
  Cevapla
 • Vehbi Turk 1 hafta önce Şikayet Et
  Sayın ticaret bakanı ömer bey cimento ve hazır beton fiyatlarına bir el atin cimento ve beton fiyatlar 3 senede 10 kat arttı.bu ışte bir kartel var.beraber hareket edip fiyat belirliyorlar.avrupadaki ülkelerden daha pahalı.konut niye pahalandi.ayni sürede demir bir kat arttı.cimento neden 10 kat arttı.....
  Cevapla
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Siz sağa sola hibe verin diyemi biz çift mtv ödedik? Madem hazinede bu kadar para var geri verin milletin parasını.
  Cevapla