Aracıyı ortadan kaldırdılar ayda 5 ton et satıyorlar

Bursa'da kooperatif kuran köylüler et ve süt ürünleri marketi açtı. Köylüler yetiştirdikleri hayvanları keserek burada satıyor.

GİRİŞ 20.05.2022 11:32 GÜNCELLEME 20.05.2022 14:40
Bu Habere 182 Yorum Yapılmış

Mustafakemalpaşa ilçesi Tepecik köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi 100 bin nüfuslu ilçelerinde et ve süt ürünleri marketi açtı. 

AYDA 5 TON DANA ETİ SATILIYOR

Tepecik köylülerinin açtığı et ve süt ürünleri marketi yoğun talep görüyor. Markette ayda 5 ton dana eti ve 20 kuzu satışı oluyor.

Her geçen gün talep artması sebebiyle köylüler kendi hayvanlarının yanında çevre köylerden aldıkları hayvanları keserek marketlerinde satışını yapıyor. Markette dana kıyma 130 lira, kuşbaşı ise 140 liradan satılıyor. Kuzu kuşbaşı 150 liradan; pirzola ise 170 liradan satışa sunuluyor.

ÇEVRE KÖYLERDEN DE HAYVAN ALIYORLAR

Tepecik Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nazmi Seymen, "Köyümüzden ve çevre köylerden aldığımız hayvanları kesimini yaparak ilçe merkezinde açtığımız markette satışa sunuyoruz. Kaliteli eti uygun fiyattan vatandaşlara sunuyoruz. Ayda 5 ton dana eti satışı yapmaktayız. Bunun yanında 20 adet kuzu satışı da yapıyoruz. 100 bin nüfuslu ilçede bu satış oranı oldukça yüksek bir rakam. İlçemizde yüzce köy var et ve süt ürünleri marketi açan tek köy biziz, etlerimiz büyük rağbet görüyor. Her geçen gün satışlarımız artıyor. Köyümüzdeki hayvanlar yetmediği için çevre köylerden de hayvan alıp kesimini yaparak vatandaşların hizmetine sunuyoruz. Üreten köylü de memnun satın alan vatandaş da memnun" dedi.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 182
 • FATİH .P 5 ay önce Şikayet Et
  Kimin yeğenleri bunlar acaba , habere bak birde ucuz diye lanse edilmiş ,
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Aracı ortada yok ama fiyatlar bomba.
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  madem aracı kalkmış bari fiyat uygun olsaydı
  Cevapla
 • ŞENOL 5 ay önce Şikayet Et
  Fiyatlar çok uygun değil aracının kazancı üreticiye yansıyorsa en azından üretime teşvik olur
  Cevapla
 • MERTTT 5 ay önce Şikayet Et
  yuhhh. işi fırsatçılığa çevirmişler. normal kasap dükkanları bile bundan ucuza satıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle