Yaptıkları iş ürkütüyor! 200 kadın üretti, ABD 1,5 milyon adet aldı

Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki tekstil fabrikası salgın dolayısıyla binlerce kişinin hayatını kaybettiği ABD'ye 1,5 milyon ceset torbasını ihraç etti.

Yaptıkları iş ürkütüyor! 200 kadın üretti, ABD 1,5 milyon adet aldı
Yaptıkları iş ürkütüyor! 200 kadın üretti, ABD 1,5 milyon adet aldı
GİRİŞ 24.05.2021 10:38 GÜNCELLEME 24.05.2021 11:03
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İlçede 4 yıl önce faaliyete başlayan tekstil fabrikası, koronavirüs salgını nedeniyle giyim firmalarına yaptığı üretimi azalınca, sağlık sektöründeki tekstil ihtiyacının yanı sıra ceset torbası üretimine yöneldi. İlçede 18-25 yaş arası 200'ün üstünde kadına istihdam sağlayan fabrika, salgını dolayısıyla binlerce kişinin hayatını kaybettiği ABD'den ceset torbası siparişi aldı. Gelen talep üzerine fabrika ceset torbası üretmeye başladı. Milli Savunma Bakanlığı'na askeri kamuflaj üretimi de yapan fabrika, ABD'ye son 4 ayda ürettiği 1,5 milyon ceset torbasını ihraç etti. Fabrika, siparişleri yetiştirmek için yoğun şekilde çalışıyor.

'PANDEMİNİN İLK ZAMANLARINDA ÇOK TALEP VARDI'

Fabrika kurucusu iş insanı Bülent Kılıç, ceset torbalarına, pandeminin ilk zamanlarında çok fazla talep olduğunu belirterek, "İlk başladığımız zamanlar ünlü markalara üretim yaptık. Pandemi zamanı genelde medikal ürünler yaptık. Galoş, ceset torbası, tulum ve önlük olarak üretim gerçekleştirdik. Sağlık Bakanlığı dahil olmak üzere Amerika ve Avrupa'nın değişik ülkelerine üretim yaptık. Mevcut çalışanlarımızın yüzde 95'i kadın. Çalışanlarımızın yaş ortalaması 18-25 aralığında. Ürünler bize kumaş olarak geliyor. Biz müşterinin isteğine göre üretimini gerçekleştirip, nakliyesini yapıyoruz. Ortalama son 4 ayda 1,5 milyon ceset torbası üretimi yaptık ve Amerika'ya gönderdik. Pandeminin ilk zamanlarında çok fazla talep vardı. Ceset torbası için Gaziantep'teki fabrikalarda üretilen bildiğimiz branda kumaşı bize geliyor. Biz verilen ölçülere göre üretimini yaptık" dedi.

Fabrikada ustabaşı olarak çalışan Cansu Onat ise kadın olarak kendi paralarını kazanmaktan mutlu olduklarını söyleyerek "Kadınların her alanda çalışması beni çok sevindiriyor" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
ihracat vezirköprü
YAZDIR
YORUMLAR 5
  • Müslüm 4 ay önce Şikayet Et
    Kadın istihdamı güzelde peki ya erkek istihdamı ne olacak Erkeklerin çoğu işsiz
    Cevapla
  • Mizah 4 ay önce Şikayet Et
    Kim demiş ülkede sanayi yok diye bak fanila don dışında nelerde satıyormuşuz. Kullanılan bütün malzeme ithal.
    Cevapla
  • USTA 4 ay önce Şikayet Et
    yav he he
    Cevapla
  • Nurullah yılmaz 4 ay önce Şikayet Et
    mizah kayseri organizeye davetlisin bak neler üretiliyor klavyenin başında oturup sanayiden haberin olmaz
    Cevapla
  • MÜNZEVİ 4 ay önce Şikayet Et
    gebze organize sanayilerini gez bakalım neler var
    Cevapla