Halkbank'tan Sırbıstan'da salgından etkilenen KOBİ'lere destek

Halkbank, Sırbistan Girişimcilik Vakfı ile imzaladığı iş birliği anlaşması kapsamında, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen KOBİ'lere destek sağlayacak.

Halkbank'tan Sırbıstan'da salgından etkilenen KOBİ'lere destek
Halkbank'tan Sırbıstan'da salgından etkilenen KOBİ'lere destek
GİRİŞ 21.04.2021 19:27 GÜNCELLEME 21.04.2021 19:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Halkbank, Sırbistan Girişimcilik Vakfı ile imzaladığı iş birliği anlaşması ile Sırbistan'da salgından etkilenen KOBİ'lere destek sağlayacak.

Halkbank Sırbistan Genel Müdürü Bozkurt, imza töreninde yaptığı konuşmada, ekonomiye odaklı bir banka olmalarının sonucu olarak plasmanlarının yüzde 65'inin reel sektör finansmanına yönelik olduğunu söyledi.

Bozkurt, "Salgın sürecinde devlet garantili kredilerde piyasanın en aktif bankalarından olmanın yanı sıra devlet sübvansiyonlu kredi projesinde yer alan 6 bankadan biri olmaktan da son derece mutluyuz." ifadesini kullandı.

Sırbistan Girişimcilik Vakfı iş birliğiyle salgından olumsuz etkilenen KOBİ'leri desteklemek için 5 yıla kadar vade olanağı sunulacağını bildiren Bozkurt, "Proje kapsamında ayrıca, uygun şartlarda işletme başına 50 bin euroya kadar finansman sağlanacak. Bu projenin gelecek iş birliklerinin ilk adımı olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Sırbistan Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ivkovic de Halkbank ile imzaladıkları ilk anlaşma olduğunu aktararak, Halkbank ile gelecek dönemde de çalışmaya devam etmek istediklerini söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • poyrazi 5 ay önce Şikayet Et
  kendi ülkemizdeki üreticileri destekledik arttı şimdi sırbistandaki kobilere yardım edceğiz ederizde maksat bizi pazarda görsünler
  Cevapla
 • Fethi 5 ay önce Şikayet Et
  Bize Yardim eden bir ülke var mi dünyada . Ukrayna Rusya ile savasta parasi sadece Ocaktan beri bize % 10 atmis ne oluyoruz ?
  Cevapla
 • ÖMER AZGAN 5 ay önce Şikayet Et
  Halkbank önce kendi kobisine yardımcı olsun sonra başka ülkelere el atsın
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  bize ne sırbistandaki kobiden
  Cevapla