KOBİ'lere yeni destek paketi! 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı

Kredi Garanti Fonu (KGF),Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSME Programı kapsamında yeni bir destek paketi hazırladı. KGF'nin 6 milyar TL'lik kefalet sağlayacağı destek paketinde KOBİ'lere 1 yılı ödemesiz 60 aya kadar 1.125 milyon TL'ye kadar kredi kullandırılabilecek

KOBİ'lere yeni destek paketi! 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı
KOBİ'lere yeni destek paketi! 1 yıl geri ödemesiz kredi imkanı
GİRİŞ 08.12.2020 11:50 GÜNCELLEME 08.12.2020 11:52
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kredi Garanti Fonu (KGF),Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSME Programı kapsamında yeni bir destek paketi hazırladı.

 

 

KGF’nin Avrupa Yatırım Fonu’ndan sağladığı 300 milyon TL’lik hibe ve kendi özkaynaklarından sağladığı 300 Milyon TL’lik destek ile oluşan fon sayesinde KOBİ'lere 6 milyar lira tutarında kefalet sağlanacak."İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı" (COSME) kapsamında, KGF ve AYF iş birliği ile hayata geçirilen proje ile KOBİ'ler yüzde 80 KGF kefaletiyle 1.125.000 TL’ye kadar kredi kullanabilecek. KOBİ’lerin 1 yıl ödemesiz, 60 aya kadar vadeyle yararlanabileceği kredinin faizi ise piyasa şartlarına bağlı olarak bankalar tarafından belirlenecek. Proje kapsamında bankalar tarafından KOBİ'lere yaklaşık 7,5 milyar lira tutarında kredi kullandırılması bekleniyor.

Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü Kasım Akdeniz, “Bu destek paketi KOBİ’lerin rekabet gücünün arttırılması amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan bütçe kapsamında Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSME Programı içerisinde imzalanan protokolün devamı niteliğindedir. Bu destek paketi kapsamında vereceğimiz kefaletler ile KOBİ’lerin finansmana erişimlerini kolaylaştırarak üretim, istihdam ve rekabet güçlerini artırmayı hedefliyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz salgın döneminde, nakit akışının, üretimin ve istihdamın sürdürülebilirliği açısından finansmana erişimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Mümkün olduğu ölçüde yaygın ve katma değerli alanlarda kullanmayı hedeflediğimiz bu destek paketinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • yusuf 4 ay önce Şikayet Et
  alamayanda var defalarca alanda var
  Cevapla
 • angaralı_müfit 4 ay önce Şikayet Et
  destek = ben sana para vereyim faizle ama 1 yıl ödeme hiç 1 yıl sonra ödemeye başla ama faiziyle ödersin bana. karşılıksız bir şey vermiyor yani ADB ALamanya yada yurt dışındaki gibi al sana 1 yıl boyunca her ay şu kadar para hibe demiyor.
  Cevapla
 • cesur 4 ay önce Şikayet Et
  Karşılıklı bile vermiyor kardeş, adamı olanlar alıyor. Nefes kredisinde gittim sabah 09.15'te bitti dediler
  Cevapla